circuit-chipset-guard-4k-image-sony xperia Small

شاید تابحال به ذهن شما هواداران محصولات اکسپریا هم خطور کرده باشد که چرا سونی برای محصولاتِ اکسپریایِ خود یک چیپ اختصاصی طراحی نمیکند؟ به نظر میرسد دیجی تایمز در آخرین اطلاعاتی که کسب کرده است به این سوال مهم ما پاسخ داده است.

به نقل از مجله خبری دیجی تایمز، شایعاتی از سونی موبایل مبنی بر طراحی و توسعه یک چیپست اختصاصی برای محصولات اکسپریا به گوش میرسد. این خبر حاکی از آن است که شرکت هایِ سونی و ال.جی هم مانند شرکت هایِ اَپل، سامسونگ و هوآوی قصد طراحی و توسعه چیپست هایِ اختصاصی برای محصولات خود دارند.

اگر این خبر واقعیت داشته باشد، شرکت هایِ کوآلکام و مدیاتک که همکار تجاری سونی و تأمین کننده اصلی چیپست محصولات پایین رده، میان رده و پرچمدار اکسپریا هستند با رکود جدّی مواجه خواهند شد. این گزارش همچنین حاکی از آن است که دلیل اصلی این تصمیم گیری از سویِ سونی و ال.جی، ایجاد اتحادیه ای از شرکت هایِ آسیایی در کشور تایوان به نام « ASIC » برایِ تولید چیپست محصولاتی است که در قاره کهن تولید و به جهانیان عرضه میشوند.

علی ای حال، چیزی که فعلاً میتوان از این گزارش برداشت کرد در حد شایعه است و نباید زیاد به آن پر و بال داد؛ چرا که حتی اگر این خبر صحت داشته باشد، تا چند نسل فعلاً نمیتوان تولید یک سخت افزار مجتمع قوی را از چنین اتحادیه ای انتظار داشت. هر چند، شرکت هایی مثل سامسونگ، اَپل و هوآوی هم تولید چیپست هایِ خود را با آزمون ها و خطاهایِ بسیار زیاد شروع کردند و در حال حاضر به قدرتی در سطح شرکت هایِ مطرح چیپست سازی دنیا مثل کوآلکام و مدیاتک رسیده اند.

اما نظر شما همراهان همیشگی درباره این حرکت سونی چیست؟ آیا به نظر شما سونی باید چیپستی اختصاصی و درون خانوادگی برای محصولات اکسپریا توسعه دهد؟ به نظر شما آیا استفاده از چیپست اختصاصی برای محصولات اکسپریا بهتر است یا چیپست شرکت هایی چون کوآلکام و مدیاتک؟ مثل همیشه، از طریق بخش نظرات منتظر نظرات گرم شما هستیم…

منبع: