163115944
تا به امروز بحث های زیادی در مورد اینکه سونی ممکن است چرخه تولید پرچمداران خود را به هر سال یک بار تغییر دهد مطرح شده اما هیچ نتیجه ای از آن حاصل نشده بود. همانطور که میدانید سونی همواره تولید اسمارت فون های رده بالای خود را هر شش ماه یک بار به انجام میرساند.

در طول سه سال ما شاهد معرفی 6 نسل از خانواده Z از اکسپریا Z تا اکسپریا Z5 بوده ایم. اگر همین روند ادامه داشته باشد باید در نیمه اول سال آینده نیز اسمارت فونی دیگر از خانواده اکسپریا از راه برسد. البته اگر سونی در سیاست های کلی خود تجدید نظر نکرده باشد!

معرفی پرچمداران در فاصله زمانی شش ماهه مخالفان و موافقان زیادی دارد. بسیاری فاصله کوتاه بین دو اسمارت فون را برای آنهایی که قصد خرید یک گوشی هوشمند پرچمدار را دارند نا مناسب میدانند. اعتقادی که به نظر میرسد مسئولین سونی را بر آن داشته تا روند ساخت گوشی های هوشمند خود را تغییر دهند.
Xperia-Z-Family-640x659
خانم Rikke Gertsen Constein مدیر هنری تیم طراحی سونی موبایل طی مصاحبه ای کوتاه در نمایشگاه IFA برخی از برنامه های پشت پرده سونی را از آینده این شرکت بازگو میکند. او در پاسخ به سوال خبرنگار پیرامون آینده پرچمداران سونی تایید میکند که طراحان سونی در حال کار بر روی پرچمداران نیمه دوم سال های 2016 تا 2018 هستند.

اشاره به نیمه دوم سال ها شاید این احتمال را قوت ببخشید که سونی بالاخره چرخه تولید پرچمداران خود را از شش ماه به یک سال تغییر خواهد داد. بر این اساس اکسپریا Z5 به احتمال قوی تا سال آینده و در همین روزها همچنان گل سر سبد اسمارت فون های سونی خواهد بود و سونی دیگر در نیمه اول سال 2016 برنامه ای برای معرفی محصولی دیگر نخواهد داشت.

گفتگو با مدیر طراحی سونی و صحبت های وی در خصوص برنامه های آینده این شرکت در ویدئوی کوتاهی که در ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا قرار دارد قابل مشاهده است. بعد از تماشای این ویدئو نظر خود را در خصوص سیاست جدید سونی با ما در میان بگذارید.

منبع: