سال گذشته دقیقاً در چنین روزهایی بود که با معرفی اکسپریا XZ Premium، تمام جهان از وجود یک قابلیت جدید در گوشی های هوشمند شگفت زده شدند. فیلم برداری فوق آهسته با سرعت 960 فریم بر ثانیه که تا پیش از آن یک رویای دست نیافتنی بود، توسط سونی در سال گذشته به واقعیت بدل شد.

سونی یک سال تمام این قابلیت را در انحصار خود داشت تا اینکه ساعتی قبل، سامسونگ با معرفی گلکسی S9 و گلکسی +S9 از این قابلیت در پرچمداران خود استفاده کرد. فیلم برداری 960 فریم بر ثانیه در اکسپریا XZ Premium بر روی کیفیت 720p ضبط میشود که گلکسی های جدید سامسونگ نیز دقیقاً همین شرایط را خواهند داشت.

صبح فردا سونی از گوشی های جدید خود در مراسم اختصاصی رونمایی خواهد کرد. پس از معرفی گلکسی S9 و گلکسی +S9 شاید طرفداران سونی بیشتر از همه به خاطر از انحصار در آمدن این قابلیت ناراحت شده باشند. با این حال به نظر میرسد سونی یک بار دیگر با قابلیت سوپراسلوموشن قصد غافلگیر کردن طرفداران خود را دارد.

صفحه توییتر بلاگ اکسپریا لحظاتی قبل تایید کرد که اکسپریا XZ2 با سطحی پیشرفته تر از قبل توان ضبط فیلم برداری فوق آهسته با سرعت 960 فریم را دارد. این پیشرفت در رزولوشن خواهد بود که امکان ضبط را با رزولوشن 1080p فراهم خواهد کرد. اینکه چقدر این موضوع میتواند صحت داشته باشد فردا مشخص میشود. با این حال به نظر سونی همچنان قدرت برتر فیلم برداری سوپر اسلوموشن در گوشی های هوشمند خواهد بود.