qualcomm-inc-snapdragon-820-finally-gets-a-date-new-gpu-detailed
سونی از جمله شرکت هایی است که خیلی زود تجربه استفاده از اسنپدراگون 820 را بدست آورده است. اکسپریا X Performance اولین و تنها اسمارت فون سونی است که از چیپست اسنپدراگون 820 در آن استفاده شده است.

همیشه در چنین روزهای سال شایعه برای نسل های جدید پردازنده های کوالکام زیاد بود اما امسال اسنپدراگون 820 به حدی کامل و بی نقص ظاهر شد که کمتر کسی خبر از اسنپدراگون 830 میگیرد. با این حال گویا مابین اسنپدراگون 820 و 830 قرار است گزینه های جدیدتری در سر راه ما قرار بگیرد.

روز گذشته تصویری از نسخه مینی پرچمدار جدید HTC به بیرون درز کرد که حکایت از استفاده پردازنده اسنپدراگون 823 در دل آن داشت. یک روز قبل از آن نیز Mi note 2 از شیائومی پردازنده اسنپدراگون 823 را خبرساز کرده بود تا ما بیشتر این نسل از پردازنده های کوالکام را جدی بگیریم.

اما پردازنده اسنپدراگون 823 چیست؟ اسنپدراگون 823 همان پردازنده اسنپدراگون 820 است با این تفاوت که کلاک پردازنده در آن بر روی 2.8 گیگاهرتز قرار گرفته است. در واقع اسنپدراگون 823 به نوعی نسخه اورکلاک شده پردازنده اسنپدراگون 820 است که از این پس شاید بیشتر از آن در گوشی های هوشمند بشنویم.

حال که کوالکام نسخه ای اورکلاک شده از اسنپدراگون 820 را ارائه میکند باید منتظر واکنش کمپانی ها در این خصوص باشیم. اول باید ببینیم اسنپدراگون 823 با کلاک جدید پردازنده میتواند همانند اسنپدراگون 820 در کنترل گرما موفق ظاهر شود؟ اگر از این آزمون سربلند بیرون آید قطعا در آینده شاهد استفاده از این پردازنده در گوشی های هوشمند بیشتری خواهیم بود. با این حساب بعید نیست که سونی در نسل بعدی سری X که احتمالا پرچمداران سونی باشند از پردازنده اسنپدراگون 823 به جای اسنپدراگون 820 استفاده کند. نظر شما در این رابطه چیست؟