ffd5513b69e05a12490d331fce047a1a80fd8f3a215f457dfc5cbcad7bc8dc17

نکته بسیار مهم : تصویر فوق یک طرح مفهومی ( Concept Art ) از فبلت اکسپریا Z4 Ultra میباشد و هیچ ارتباطی بین این تصویر و محصول فوق الذکر نمیباشد . این تصویر ساخته ذهن خلاق یک طراح است .

دنیایِ تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت به سویِ آینده است و هر شرکتی که قصد بقا در بازار مرگبار گوشی هایِ هوشمند را دارد ، باید لاجرم با موج اتفاقات و تکنولوژی هایِ روز دنیا همگام شود ، واِلا درس سختی با شکست در بازارهایِ جهانی خواهد گرفت . شاید در گذشته استفاده از سنسور اثر انگشت در یک گوشی هوشمند کمی بعید و دور از ذهن به نظر میرسید ، اما شرکت اَپل به عنوان پیشگام در این عرصه ، سوار این موج سهمگین شد و دیری نپایید که سایر شرکت هایِ بزرگ هم گام در راه شرکت اَپل گذاشتند .

در حال حاضر برخی از شرکت هایِ بزرگ دنیا من جمله سامسونگ و اچ.تی.سی بر رویِ برخی از محصولات منتخب خود از سنسور اثر انگشت استفاده میکنند . اما امسال و با معرفی پرچمداران جدید کمپانی سامسونگ ، کمی بازار رقابت داغ تر شد . ال.جی که یکی از غول هایِ دنیایِ تکنولوژی محسوب میشود ، به تازگی اذعان کرده است که شاید در یک یا چند نسخه از پرچمداران آینده خود از سنسور اثر انگشت استفاده کند .

اما در این بین شاید جایِ خالی شرکت سونی به عنوان یکی از پیشگامان تکنولوژی و نوآوری در زمینه هایِ مختلف دیجیتال احساس شود . چند وقتی است که زمزمه هایی از به کار گیری استفاده از سنسور تشخیص اثر انگشت در پرچمداران آینده سونی به گوش میرسد . با توجه به اسناد و مدارکی که اَحیراً به دست ما رسیده است ، به نظر میرسد که سونی موبایل نسبت به استفاده از سنسور اثر انگشت در محصولات خود راغب است .

البته اگر به این فکر هستید که شاید سونی از سنسور اثر انگشت در پرچمدار آینده خود ( گوشی اکسپریا Z4 ) استفاده خواهد کرد ، باید بگوییم که کمی تصوراتتان خلاف واقع است ، چون فرصت زیادی تا معرفی پرچمدار جدید شرکت سونی نمانده است و بعید به نظر میرسد سونی دست به تغییر طراحی پرچمدار جدید خود بزند ؛ اما این موضوع برای فبلت اکسپریا Z4 Ultra نزدیک به واقعیت است .

شرکت Synaptics به‌ عنوان یکی از شرکت‌ های فعال در تولید محصولات ارتباط انسان با ماشین است ، که این امر موجب شده است تا شاهد این باشیم که این کمپانی تسلط بسیاری بر وقایع بازار تلفن‌ های هوشمند داشته باشد . این شرکت در مراسم MWC 2015 از سنسور تشخیص اثر انگشت جدید خود پرده برداشت و اعلام کرد این محصول برای استفاده در تولیدات نیمه سوم سال 2015 میلادی آماده خواهد بود . حال اگر سونی علاقه به استفاده از سنسور تشخیص اثر انگشت داشته باشد ، شاید محصول شرکت Synaptics قریب ترین گزینه برای این موضوع باشد . بد نیست با هم نگاهی به ویژگی هایِ کلیدی این محصول خارق العاده داشته باشیم .

 

ویژگی هایِ کلیدی سنسور تشخیص اثر انگشت شرکت Synaptics :

طراحی فوق العاده باریک ؛ VFS6170 با قطر 2.8 میلی متری خود یکی از باریکترین سنسورهایِ تشخیص اثر انگشت در دنیاست و میتواند به راحتی در فضاهایِ باریک ( مثل حاشیه گوشی ها ) جاسازی شود .

طراحی صنعتی خارق العاده ؛ VFS6170 میتواند با طراحی منحصر به فرد خود در لبه هایِ دستگاه ، جایی در کنار دکمه هایِ کم و زیاد شدن صدا یا حتی در نقطه قطع شدن شیشه جلویِ دستگاه جاسازی شود .

شیوه استفاده نوآورانه ؛ کاربر به راحتی میتواند با یک دست سنسور تشخیص اثر انگشت را فعال سازی کند و بدون دغدغه و دریافت خطا ، وارد محیط سیستم عامل خود شوند .

هزینه پایین برای استفاده در گوشی هایِ هوشمند ؛ طراحی سنسور اثر انگشت شرکت Synaptics به شکلی است که بدون ایجاد هزینه اضافی برای تراش دادن یا بریدن پنل صفحه نمایش ، امکان استفاده از آن در لبه هایِ دستگاه فراهم شده است . این کار باعث کمتر شدن پیچیدگی هایِ بیش از اندازه سنسورهایِ تشخیص اثر انگشت و پایین آمدن هزینه نهایی محصول میشود .

 

Mobile Leaks