در سال های اخیر، به واسطه پلمب بودن درب پشت در گوشی های اکسپریا، درگاه سیم کارت و مموری کارت در کناره ها جایگذاری شده که بیشتر در سمت چپ و برخی دیگر نیز در سمت راست بدنه قرار داشتند. این مورد یکی دیگر از رویه های معمول برای سونی در سال های اخیر بوده که معمولاً دستخوش تغییر نشده بود. اما در طراحی جدید سونی شاید این مورد نیز قربانی تغییرات شده و تفاوت هایی در آن ایجاد گردد.

در تاییدیه FCC که دو روز قبل بدست ما رسید، علاوه بر ابعاد دستگاه، اندازه صفحه نمایش و حذف جک 3.5 میلی متری هدفون، مورد دیگری که به چشم می آید مکان درگاه سیم کارت و مموری کارت است. در تصویری که مشاهده میکنید، به نظر میرسد محل درگاه سیم کارت از کناره به بالا و دقیقاً در جایی که قبلا شاهد جک هدفون بودیم منتقل شده است.

حذف جک هدفون، تغییر محل درگاه سیم کارت و کم کردن حاشیه ها سه نکته مهمی است که ما از تاییدیه FCC تا این لحظه فهمیده ایم. تا این لحظه شواهد نشان میدهد با یک محصول نسبتاً متفاوت از سونی همراه خواهیم بود که تغییرات نسبتاً زیادی را نسبت به نسل قبل خواهد داشت. به هر حال بی صبرانه منتظر اخبار بیشتر هستیم تا آشنایی ما با این محصول جذاب بیشتر گردد.