Xperia-Z3-Camera-Manual-Settings-2-640x680

شاید در زمان انتشار اَندروید 5 آبنبات چوبی، بهترین خبر خوش برای دارندگان گوشی هایی که به اَندروید 5 بروزرسانی شده بودند، پشتیبانی از فرمت عکسبرداری RAW بود، اما سونی مثل سایر شرکت هایِ مطرح دنیا، این فرمت خاص را در بروزرسانی اَندروید 5 دستگاه هایی که این بروزرسانی را دریافت کردند قرار نداد.

چندی پیش و در پی انتشار اولین فریمور اَندروید 5 آبنبات چوبی برای پرچمداران نیمه اول و دوم سال 2014 سونی، با تست هایِ صورت گرفته توسط برنامه Camera2 API متأسفانه با عدم پشتیبانی از حالت عکسبرداری RAW مواجه شدیم؛ اما چندی بعد سونی موبایل اعلام کرد که اگر تقاضا برای فعالسازی این فرمت عکسبرداری به حد نصاب برسد، آن را با یک بروزرسانی کوچک در اختیار گوشی هایی که به اَندروید 5 بروزرسانی شده اند قرار خواهد داد، اما چنین نشد.

اما امروز و در جریان تست آخرین پرچمدار شرکت سونی، گوشی هوشمند اکسپریا +Z3 متوجه شدیم که سونی انواع و اَقسام تنظیمات دستی از قبیل فوکوس دستی، تنظیم سفیدی تصاویر دستی، میزان حساسیت ایزو دستی و حتی سرعت شاتر دستی را در این پرچمدار قرار داده است، اما همچنان خبری از فعال شدن حالت عکسبرداری با فرمت RAW در این پرچمدار مشاهده نمیشود.

شاید یکی از نااُمید کننده ترین خبرها در مورد این پرچمدار، نبود حالت عکسبرداری با فرمت RAW باشد، که البته در پرچمداران سایر کمپانی ها نیز شاید وجود نداشته باشد، اما از سونی انتظار داشتیم که حدأقل برای آخرین پرچمدار خود این فرمت رایج عکسبرداری را فعال کند.

در مجموع، اُمیدواریم سونی در آینده ای نزدیک این ویژگی بسیار مهم را نه تنها برای آخرین پرچمدار خود، بلکه برای تمام گوشی هایی که بروزرسانی اَندروید 5 آبنبات چوبی را دریافت کرده اند فعال کند.

 

Xperia-Blog