gsmarena_001

هنوز چند روز از معرفی خانواده جدید Z5 سونی نگذشته است که شایعات حکایت از این دارند سونی موبایل احتمالاً قصد معرفی نسخه پرمیوم اکسپریا Z5 کامپکت را در کشور خود دارد. سونی موبایل بر خلاف سال هایِ گذشته، امسال سه نسخه از گوشی هایِ هوشمند سری جدید خود را به جهانیان معرفی کرد. گوشی هایِ اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 کامپکت و اکسپریا Z5 پرمیوم 3 عضو خانواده جدید Z5 هستند.

اگر با ما همراه بوده باشید، در جریان هستید که سونی برای نسخه اصلی گوشی اکسپریا Z5، برادر کوچکترش و عضو جدید خانواده گوشی هایِ پرچمدار اکسپریا، گوشی اکسپریا Z5 پرمیوم از یک رم 3 گیگابایتی بهره برده است. همچنین به جز نسخه اَعلایِ پرچمدار جدید سونی، هر 2 عضو دیگر این خانواده از صفحه نمایش و حجم باتری ای برابر با نسل هایِ قبل خود بهره میبرند.

اما حالا از چین خبر میرسد که سونی موبایل برنامه ویژه ای برای نسخه کوچکتر پرچمدار نیمه دوم امسال خود برای کشور خانگی اش، ژاپن دارد. گزارشات حاکی از این هستند که اکسپریا Z5 کامپکت پرمیوم از یک صفحه نمایش 4.6 اینچی با رزولوشن 1080p، یک باتری 2.900 میلی آمپر/ساعتی و یک حافظه رم 4 گیگابایتی بهره میبرد؛ در حالی که نسخه جهانی این محصول با نام اکسپریا Z5 کامپکت دارایِ صفحه نمایشی با کیفیت 720p است و 2 گیگابایت حافظه رم دارد و مجهز به یک باتری 2.700 میلی آمپر/ساعتی است. سایر مشخصات گفته میشود دقیقاً مثل نسخه جهانی هستند.

همچنین شایعات حاکی از آنند که این گوشی هوشمند پس از معرفی تنها از طریق اُپراتور معروف ژاپنی NTT DoCoMo عرضه خواهد شد. هنوز صحبتی از قیمت گذاری احتمالی این محصول مطرح نشده است و نیاز به توضیح نیست که هیچ یک از اطلاعات فوق توسط سونی تأیید نشده اند و تنها در حد یک شایعه هستند.

منبع: