Xperia-Z5-Press_1-640x451

هر چه ثانیه ها و دقیقه ها میگذرند و به نمایشگاه IFA 2015 برلین نزدیک میشویم، تب و تاب کاربران هم بالا میرود و دقیقاً در همین زمان است که درزدهندگان جزئیات از پیش در اختیار داشته را تا حدود زیادی افشا میکنند. این روزها خبرها، عکس ها و حتی ویدئوهایِ زیادی از نسل جدید پرچمدار سونی و خانواده Z5 به بیروز درز میکند.

دقایقی پیش Ricciolo که یکی از مشهورترین درزدهندگاه دنیایِ دیجیتال است و سابقاً گفتیم با سونی موبایل رابطه نزدیکی دارد، یکی از زوایایِ بسیار مهم و البته تا به امروز ناشناخته نسخه Premium پرچمدار آینده سونی را افشا کرد. Ricciolo در آخرین توئیت خود اذعان میکند که « سونی موبایل برای نسخه بزرگتر پرچمدار نیمه دوم امسال خود از یک باتری ( بیشتر از ) 3.400 میلی آمپر/ساعتی استفاده خواهد کرد ».

1441014262542

اما در جواب یکی از کاربران که سوال کرده بود « آیا این حجم باتری توان شارژدهی مناسب به صفحه نمایش بسیار با کیفیت 4K این گوشی را خواهد داشت یا خیر ؟ » میگوید : « اصلاً نگران مصرف باتری این دستگاه نباشید! سونی موبایل تضمین میکند که با استفاده بسیار سنگین، این گوشی هوشمند تا 1 روز کامل با یک بار شارژ دوام خواهد آورد ».

اینکه چقدر این اطلاعات میتواند درست باشد هنوز مشخص نیست، اما تا به امروز کمتر پیش بینی ای از Ricciolo اشتباه از آب درآمده است؛ آن هم پیرامون محصولات سونی. در مجموع اگر اینگونه باشد، باید به سونی اعتماد کامل داشته باشیم، چون این شرکت پیش از این نیز مصرف باتری خارق العاده ای را برای محصولات پرچمدار خود فراهم کرده است و با توجه به تخصص سونی در بخش کنترل مصرف انرژی گوشی هایِ اکسپریا، نباید نگران این موضوع باشیم.