همانطور که در جریان هستید، یکی از ویژگی هایِ بارز چیپست اسنپدراگون 835 کوآلکام پشتیبانی رسمی از شارژ سریع نسل 4 است. البته باید خاطر نشان کنیم که این قابلیت توسط چیپست تأمین شده است و به معنایِ این نیست که تمام گوشی هایِ مجهز به این چیپست باید از این فناوری بهره ببرند.

به عنوان مثال، تا به امروز هر پرچمدار معروفی که در دنیا معرفی شده است، از گوشی اکسپریا XZ Premium سونی گرفته تا گلکسی S8 هایِ سامسونگ، U11 کمپانی اچ.تی.سی، G6 کمپانی ال.جی و حتی Mi6 کمپانی شیائومی علاوه بر مجهز بودن به چیپست اسنپدراگون 835 از فناوری شارژ سریع نسل 4 کوآلکام پشتیبانی به عمل نمی آورند.

حال در این بین که پرچمدار هیچ کمپانی ای در دنیا علاوه بر مجهز بودن به چیپست اسنپدراگون 835 به این فناوری مجهز نیست، هفته گذشته کوآلکام اعلام کرد که نسل جدید پرچمدار کمپانی ZTE که آنرا با نام Nubia Z17 میشناسیم، از فناوری شارژ سریع نسل +4.0 بهره میبرد و امکاناتی فراتر از نسخه قبل ارائه میدهد.

در بدو اَمر ما بسیار هیجان زده شدیم که خلاصه اولین گوشی دنیا که مجهز به این فناوری شارژ میباشد پا به عرصه گوشی هایِ هوشمند گذاشته است، اما دیری نپایید که همه ما با خبر غم اَنگیزی مواجه شدیم. امروز کوآلکام رسماً اعلام کرد که Nubia Z17 علاوه بر پشتیبانی سخت افزاری از شارژ سریع نسخه +4.0، نمیتواند از این فناوری بهره ببرد.

دلیل این اَمر این است که هنوز شارژری با این فناوری تولید و عرضه نشده است که کاربران بتوانند از آن بهره ببرند و به همین دلیل شارژری که در جعبه گوشی مذکور وجود دارد همچون سایر پرچمداران نیمه اول امسال که از چیپست اسنپدراگون 835 بهره میبرند از این فناوری محروم خواهد بود و با شارژ سریع نسل سوم کوآلکام شارژ خواهد شد.

اینطور که به نظر میرسد هنوز شارژ سریع نسل 4 و نسل +4.0 کوآلکام آماده استفاده روزانه نمیباشد و صرفاً یک ویژگی تبلیغاتی است. چون با توجه به چیزهایی که ما تا امروز دیده ایم، هیچ کمپانی ای در دنیا نتوانسته است از این فناوری بهره ببرد و به همین دلیل نمیتوان به آینده هم زیاد خوشبین بود. شاید نیمه دوم سال 2017 زمان بهره برداری از این قابلیت منحصر به فرد باشد. نظر شما همراهان همیشگی در این باره چیست؟

منبع: