در روزهای گذشته شاهد انتشار تصاویر متعددی پیرامون اکسپریا XZ4 بودیم. درز تصاویر قاب، محافظ صفحه و حتی ویدئویی از خودِ گوشی که نشان داد، شمایل پرچمدار جدید سونی به چه صورت است. اطلاعات گذشته ای که از این دستگاه افشا شده بود، حکایت از صفحه نمایش 6.5 اینچی با استاندارد 21:9 داشت.

امروز وبسایت Gsmarena به نقل از یک منبع چینی، تصاویری از قاب اکسپریا XZ4 را در کنار گوشی اکسپریا XZ Premium منتشر نمود. این تصاویر شاید در ساعات آینده توسط بسیاری دیگر از رسانه ها بازنشر شود، اما نکته ای که وبسایت Gsmarena نیز به آن دقت نکرد، این است که ابعاد این قاب با آنچه که در روزهای گذشته از اکسپریا XZ4 خبر داشتیم همخوانی ندارد.

تصاویری در روزهای گذشته از اکسپریا XZ4 منتشر شده بود که نشان داد، ارتفاع این گوشی تقریبا 155 میلی متر است. حتی Ice universe در توییتر خود، به صورت دقیق ارتفاع این دستگاه را 152 میلی متر اعلام کرد، اما این تصاویر که امروز از قاب اکسپریا XZ4 در کنار اکسپریا XZ Premium منتشر شده، بسیار بیشتر از این حرف هاست.

حتماً میدانید که ارتفاع گوشی اکسپریا XZ Premium به صورت دقیق 156 میلی متر است، در حالی که قاب مذکور، نزدیک به یک سانتی متر از اکسپریا XZ Premium بزرگتر است. به عبارت دیگر این قاب برای یک گوشی با ارتفاع تقریبی 166 میلی متر است که با توجه به اطلاعاتی که از اکسپریا XZ4 داریم، نباید با این گوشی سازگاری داشته باشد. با توجه به شمایل کلی این قاب که به اکسپریا XZ4 شباهت دارد، دو فرضیه مطرح است: یک اینکه به کلی این تصویر دروغین بوده و دو اینکه سونی یک نسخه بزرگتر از اکسپریا XZ4 را هم در حال آماده سازی دارد. نظر شما چیست؟