سونی از چند روز قبل، جدیدترین پرچمدار خود را با نام اکسپریا +Z3 روانه بازار کرد. اکسپریا +Z3 از پردازنده ای قدرت گرفته که از لحظه معرفی تا به امروز انتقاداتی را به خود دیده است. پردازنده اسنپدراگون 810، که کوالکام امید زیادی به موفقیت آن داشت، آنجور که باید نتوانست نگاه ها را به سمت خود بکشاند. البته این پردازنده از نسل های قبلی خود در زمینه های مختلف برتری های زیادی از خود نشان داده اما انتظار ها از کوالکام بسیار بالاتر از این بود. شاید مشکل حرارت این پردازنده مهمترین دلیل برای وارد شدن بار انتقادات بر آن بوده باشد.

کوالکام به خوبی مشکلات پردازنده اسنپدراگون 810 را پذیرفته و به همین خاطر خیلی زود خبر از معرفی نسل بعدی پردازنده های خود با نام اسنپدراگون 820 داد. نام اسنپدراگون 820 اولین بار در جریان کنگره جهانی موبایل بارسلون توسط کوالکام برده شد. حالا جزئیات جدید از این پردازنده شنیده میشود که حکایت از معرفی رسمی و عرضه آن در سال 2015 دارد.

گزارشاتی از چین بدست رسیده که برخی جزئیات پردازنده اسنپدراگون 820 را برملا کرده است. اسنپدراگون 820 همانطور که انتظار میرفت از CPU مدل Kyro با معماری 64 بیتی استفاده میکند. فناوری ساخت اسنپدراگون 820 همانند آخرین نسل چیپ اختصاصی سامسونگ 14nm خواهد بود.

اسنپدراگون 820 بر اساس گفته های مرجع خبری، از پردازنده 3.0 گیگاهرتزی استفاده میکند. اما انتشار دهنده این خبر، از سونی به عنوان یکی از اولین مشتریان این پردازنده نام برده که قصد استفاده از آن را در پرچمدار بعدی خود دارد. در کنار سونی از Xiaomi و HTC نیز از مشتریان اولیه این پردازنده نام برده شده است.

اما با انتشار این خبر همه منتظر هستند تا ببینند کوالکام چه زمانی این پردازنده را به مرحله تولید انبوه میرساند. گفته میشود کوالکام از ماه اکتبر قصد دارد تا اسنپدراگون 820 را به مرحله تولید انبوه رسانده و روانه بازار کند. تمامی احتمالات حکایت از آن دارد که سونی در اکسپریا Z5 که احتمالا در اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده معرفی خواهد شد از پردازنده اسنپدراگون 820 استفاده میکند. از پرچمدار بعدی سونی به جز یک طرح اولیه و غیر رسمی که در بالا مشاهده میکنید هیچ جزئیات دیگری منتشر نشده است. ما هم همچون شما منتظر هستیم تا عملکرد سونی را در این رابطه زیر ذره بین قرار دهیم.

phonearena