092806r0b9kkzlj0u0k9hl
چند روز قبل یک منبع خبری چینی از احتمال معرفی اکسپریا Z5 با پردازنده اسنپدراگون 810 سخن گفت. این منبع خبری با استناد به سورس سیست عامل یک مدل از سونی با نام E6603 این فرضیه را مطرح کرد. در کنار پردازنده اسنپدراگون 810، از صفحه نمایش FHD نیز برای پرچمدار بعدی سونی سخن به میان آمده است که تشابه آن را با اکسپریا Z3 Plus بیشتر میکند.

اگر به خاطر داشته باشید اواخر سال گذشته میلادی سونی سنسور جدید و 21 مگاپیکسلی خود را با نام imx230 معرفی کرد و پس از آن شایعات در مورد استفاده از آن در گوشی های رده بالای سونی مطرح شد. تا به امروز تنها فرصت استفاده از این سنسور برای سونی گوشی اکسپریا Z3 Plus بود و پس از آن نزدیکترین گزینه اکسپریا Z5 خواهد بود که میتواند از این سنسور بهره مند باشد. استفاده از سنسور imx230 در اکسپریا Z5 توسط برخی منابع تایید شده اما امروز همان منبع چینی که جزئیات اکسپریا Z5 را فاش کرد استفاده از این سنسور را در پرچمدار بعدی سونی رد میکند.

این منبع در مورد دوربین اکسپریا Z5 به دوربین 23 مگاپیکسلی اشاره کرده که جای تعجب دارد. صحت یا رد این فرضیه نیاز به زمان دارد اما چیزی که مشخص است این که سونی در حال حاضر سنسوری 23 مگاپیکسلی که مناسب گوشی های هوشمند باشد ندارد!!! البته بعید نیست که سونی چنین سنسوری را توسعه داده ولی آن را به نمایش نگذاشته و قصد دارد همزمان با معرفی پرچمدار جدید خود از آن پرده برداری کند. به هر حال ما نمیتوانیم صحت این اطلاعات را تایید یا رد کنیم ولی فرضیه ای جدید از امروز مطرح شده که میتوانیم روی آن هم حساب باز کنیم.

11

اما این منبع خبری به همینجا بسنده نکرده و اطلاعات دیگری از نسل بعدی سری Z فاش کرده است. گفته میشود که دوربین اکسپریا Z5 از فوکوس فوق سریع (ultra-fast focusing) با سرعت 0.1 ثانیه برخوردار خواهد بود که سه برابر LG G4 با فوکوس لیزری است. در کنار این ویژگی ها پشتیبانی از سنسور اثر انگشت و استاندارد ضد آب IP68 نیز توسط منبع خبری ما برای اکسپریا Z5 مورد تایید است.

منبع: