همه سونی را به عنوان یک کمپانی خلاق در زمینه هایِ مختلف میدانیم. این کمپانی اولین هایِ بسیار زیادی را در دنیا آغاز کرده است، که امروزه توسط کمپانی هایِ دیگر در حال استفاده میباشند. اما سونی در چند حیطه تخصص ویژه ای دارد. همانطور که میدانید، این کمپانی اصیل ژاپنی در حیطه تولید سنسور برایِ دوربین گوشی هایِ هوشمند تبحر خاصی دارد.

چندی پیش خبر بسیار شوکه کننده ای برای دنیایِ تکنولوژی، مخصوصاً علاقه مندان به گوشی هایِ موبایل مطرح شد. سونی اَخیراً از آخرین دستاورد خود در زمینه سنسور دوربین برایِ گوشی هایِ هوشمند پرده برداشت، که قطعاً آینده عکسبرداری دیجیتال در حیطه گوشی هایِ هوشمند را با تغییر و تحولاتی بسیار عظیم مواجه خواهد کرد و آنرا به سطحی حرفه ای هدایت میکند.

سنسوری که از آن صحبت میکنیم یک سنسور 3 لایه از نوع BSI CMOS که به لطف تکنولوژی مدرن آن، شامل DRAM نیز میشود. در مطلب معرفی این سنسور توضیح دادیم که استفاده از Dynamic RAM یا همان DRAM میتواند در افزایش پردازش هایِ مورد استفاده قرار گرفته بر رویِ تصویر موثر باشد.

این بدان معناست که استفاده از DRAM در سنسورها، امکان پردازش هرچه بیشتر تصویر را فراهم میکند و سنسور میتواند تعداد پیکسل مشابهی را در زمانی کوتاهتر پردازش و ثبت کند. همچنین، این سنسور خارق العاده با فناوری منحصر به فرد و بسیار جدید خود میتواند ویدئوهایی FULL HD با نرخ فریم خارق العاده 1.000 فریم بر ثانیه را ثبت کند، که تا کنون نمونه اش را ندیده ایم.

حال امروز اطلاعات بسیار محرمانه ای به دست ما رسیده است که نشان میدهد احتمالاً سونی قصد دارد از این سنسور در پرچمدار بعدی خود استفاده کند. بر اساس تصویری که از یک اسلاید نمایش داده شده در یکی از جلسات محرمانه سونی به بیرون درز کرده است، به نظر میرسد پرچمدار سال 2017 اکسپریا مجهز به سنسور مذکور با فناوری DRAM خواهد بود.

هنوز به صورت قطع و یقین مشخص نیست که آیا سونی از این سنسور در پرچمدار امسال خود استفاده خواهد کرد یا خیر، اما شواهد و مدارکی که تا کنون درز پیدا کرده اند حاکی از مجهز بودن پرچمدار سال 2017 سونی به سنسور جدید این شرکت با حافظه DRAM دارند. بدیهی است که در آینده ای نزدیک اطلاعات بیشتری از این موضوع به بیرون درز پیدا خواهد کرد.