آیا اپل قصد دارد سرعت عملکرد آی پد هایی با باطری های قدیمی را نیز کاهش دهد؟ در خانواده ی ما خیلی ها آی پد دارند و تمام چیزهایی که اکنون در باره ی باطری های آیفون و کارایی شان می دانیم، ما را بر آن می دارد تا بپرسیم آیا قرار است شرکت اپل کاری که با باطری های قدیمی گوشی های آیفون انجام داد، با تبلت ها نیز انجام دهد؟

پاسخ کوتاه این است که نگران نباشید، اپل قصد ندارد عملکرد آی پد را براساس عمر باطری آن کاهش دهد.اما پاسخ مفصل بدین شرح است :

مدیریت نیرو شامل تنظیمات پیچیده ای است که بیشتر با باطری قدیمی که نمی تواند توان کافی را برای عملکرد سیستم تامین کند، در ارتباط است.این دلیل خاموش شدن های غیرمنتظره ی گوشی های آیفون بود که شرکت اپل سال پیش آن را در نسخه ی بروزرسانی10.2.1 شناسایی کرد.

شرکت اپل امکانی را برای مدیریت محرک و آنی و رسیدن به بالاترین سطح عملکرد ارائه داده است.این امکان تنها در زمان لازم باید استفاده شود و برای جلوگیری از خاموش شدن های ناگهانی دستگاه بکارگرفته می شود.بعلاوه این امکان تنها در گوشی های آیفون6، آیفون6 پلاس، آیفون6 اس،آیفون6 اس پلاس و آیفون اس ای تعبیه شده است.

اخیرا طی ارائه ی نسخه ی 11.2 سیستم عاملiOS  این ویژگی به گوشی های آیفون7 و آیفون7 پلاس با بالارفتن عمر باطری شان اضافه شد.پس باید منتظر مشمولیت مدل های آیفون8، آیفون8پلاس و آیفون ایکس  نیز باشیم.

بکارگیری این روش در این مطلب بخوبی تشریح شده اما با انتشار اطلاعاتی درباره ی باطری گوشی های آیفون و عملکردشان توسط شرکت اپل، این پرسش مطرح می شود که آیا آی پد از این قائده مستثنی است؟

شرکت اپل به تازگی اطلاعیه ای در رابطه با باطری های آیفون و کارکردشان به شرح زیر منتشرکرده است:

ویژگی مدیریت توان تنها برای گوشی های ساخت اپل درنظرگرفته شده و شامل هیچ یک از دیگر تولیدات این شرکت نمی شود.

چرا شرکت اپل این ویژگی را برای آی پد اختصاص نداده است؟

با پیش آمدن بحث عمر باطری ها بهتر است به اتفاقی که در سال 2014 رخ داد استناد کنیم. سال 2014 از لحاظ توزیع مدل های آیفون 6 و آیفون 6 پلاس سال خوبی بود.این دو گوشی با توان باطری 1,810 میلی آمپر ساعت و 2,915 میلی آمپر ساعت ارائه شدند.خوشبختانه یک ماه بعد، از آی پد Air 2 با باطری 7,340 میلی آمپر ساعت پرده برداری شد.

هرچند که چندان ایمن نیست، اما آی پد با باطری بزرگترش( 4 برابر بزرگتر از نمونه ی فوق) توانایی رسیدن به بالاترین سطح عملکرد، که باعث خاموش شدن در گوشی های آیفون می شود را  دارد. بعلاوه براساس کاری که هر کس با آی پد خود انجام می دهد آن ها کمتر شارژ می شوند که این موضوع بر عمر باطری آن ها نیز اثر می گذارد.

این بدین معناست که هیچ مدل آی پدی تا کنون از ویژگی جدید مدیریت توان برخوردار نبوده است.

درآینده با داشتن دید وسیع تری در نسخه های بعدی iOS  می توانیم از چگونگی تاثیر عمر باطری بر عملکرد دستگاه مطلع شویم. این اطلاعات احتمالا در بخش تنظیمات/باطری درکنار دیگر امکانات مربوط به باطری و بخش پیشنهاداتی درباره ی عمر باطری قرار خواهندگرفت.