sony-xperia-z5-review-3-840x473

اگر به خاطر داشته باشید، حدود یکسال پیش بود که طی خبری اعلام کردیم سونی خط تولید گوشی هایِ هوشمند خود را در کشور تایلند راه اندازی کرده است و در آینده ای نزدیک قرار است محصولاتی در این کارخانه تولید شده و راهی بازارهایِ جهانی شوند. در آن زمان اشاره کردیم که این خط تولید مختص گوشی هایِ بالارده ای همچون Z3 خواهد بود و گوشی هایِ ارزان قیمت در آن به تولید نخواهند رسید.

حال و پس از گذشت مدت زمان تقریباً زیادی، از ویتنام خبر میرسد که گویا گوشی اکسپریا Z5، آخرین پرچمدار سونی تا به امروز در خط تولید کارخانه مذکور در حال تولید است و وارد بازارهایِ جهانی نیز شده است. بر اساس عکسی که یکی از کاربران سایت مطرح طرفداران سونی ویتنام ارسال کرده است، این گوشی هوشمند پرچمدار به جایِ واژه تولید شده در چین، تولید شده در تایلند بر رویِ جعبه اش حک شده است.

29

سونی چندی پیش خط تولید گوشی هایِ خود در کشور برزیل را برایِ پایین آوردن هزینه هایِ نهایی تعطیل کرده بود و بر اساس برنامه هایِ جدید سونی موبایل، این شرکت اَصیل ژاپنی قصد دارد تمرکز خود را از برخی بازارهایِ جهانی من جمله بازار برزیل و هند بردارد و به جایِ آن تمرکز ویژه ای بر رویِ بازارهایِ هدف پر سودی چون خاورمیانه، شرق آسیا و شمال اروپا بگذارد.

در خبر مربوط به افتتاح خط تولید گوشی هایِ اکسپریا در کشور تایلند نیز اشاره کردیم که سونی به دلیل نیرویِ کار ارزان در این کشور و پایین آوردن هزینه نهایی و بالاتر بردن کیفیت محصولات پرچمدار خود، این خط تولید را راه اندازی کرده است و اَکنون دیده میشود که محصولی با ارزش چون گوشی اکسپریا Z5 تولید شده در تایلند به بازارهایِ جهانی راه یافته است.

اما نظر شما همراهان همیشگی درباره این موضوع چه میباشد؟ آیا شما با واژه تولید شده در کشور چین مشکل دارید یا برایِ شما فرقی نمیکند گوشی شما در چه کشوری تولید شده باشد؟ آیا محصولات اکسپریایِ تولید شده در تایلند را به محصولات تولید شده در چین ترجیح میدهید؟ مثل همیشه از طریق بخش نظرات منتظر نقطه نظرات گرم شما هستیم…

منبع: