آیفون سال 2020 از همین حالا آیفون 11 را تحت الشعاع قرار داده است

0
۲۵,۹۴۱

با اینکه هنوز آیفون 11 اپل معرفی نشده است، شایعات مربوط به آیفون سال بعد اپل از همین حالا به راه افتاده اند. انتظار میرود که آیفون سال 2020 ویژگی های برجسته ای داشته باشد و اپل فروش خوبی را تجربه کند.

در این مطلب قصد داریم مروری بر مشخصات احتمالی آیفون سال 2020 داشته باشیم و ببینیم چه چیزی باعث میشود که این گوشی به یکی از پرفروش ترین آیفون های اپل تبدیل شود. همچنین به خبرهای ناخوشایندی که در رابطه با تاچ آیدی آیفون 11 منتشر شده اند، می پردازیم.

شایعات مربوط به حذف 3D تاچ از آیفون 11 همچنان ادامه دارند و گویا قابلیت 3D تاچ واقعا در آستانه ی حذف شدن از آیفون های امسال میباشد. بر اساس خبری که خبرگزاری DigiTimes در این هفته منتشر کرد، امسال تامین کنندگان قطعات 3D تاچ با کاهش درآمد مواجه خواهند شد زیرا اپل میخواهد از به کارگیری قطعات گران قیمت بر روی آیفون های خود خودداری کند.

چند هفته پیش نیز آقای مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل، صحبت هایی در رابطه با حذف این قابلیت مطرح کرده بود و این خبر میتواند مهر تاییدی بر صحبت های او باشد. بر اساس کد های به دست آمده از نسخه ی بتای iOS 13، به نظر میرسد که آیفون های امسال تا حدودی از کارکرد 3D تاچ بهره خواهند برد، اما این ویژگی بیشتر از اینکه شبیه به 3d تاچ باشد، شبیه به Haptic Touch موجود در iPhone XR خواهد بود.

پیش بینی میشود که اپل با آیفون سال 2020 فروش بالایی را تجربه کند. آیفون سال 2020 اپل از همین حالا بسیار خبرساز شده است و با اینکه هنوز دو ماه تا عرضه ی آیفون 11 فاصله داریم، حجم زیادی از اخبار و شایعات در رابطه با نسل بعدی آن به راه افتاده است.

خبرگزاری CNBC به تازگی خبری منتشر کرده است که شایعات قبلی آیفون 2020 را تایید کرده و پیش بینی هایی در رابطه با سری 2020 آیفون های اپل ارائه داده است.

آیفون های 2020 در سه اندازه عرضه خواهند شد؛ یک مدل 5.4 اینچی کوچک که جایگزین مدل 5.8 اینچی کنونی خواهد شد، نسل بعدی آیفون XR نیز همچنان نمایشگر 6.1 اینچی خواهد داشت و مدل Max نیز به یک نمایشگر 6.7 اینچی مجهز خواهد شد. و این بار هر سه مدل از نمایشگرهای OLED بهره خواهند برد.

همچنین در این خبر آمده است که حداقل دو مدل از آیفون های سال آینده قابلیت اتصال به اینترنت 5G را خواهند داشت. این یعنی مدل 6.1 اینچی قرار است در دو نسخه 5G و 4G عرضه شود که طبیعتا مورد دوم ارزانتر خواهد بود.

همچنین تحلیلگران معتقدند که ماژول دوربین اصلی آیفون های سال 2020 اپل به یک نوع تکنولوژی شبیه سازی سه بُعدی (3D mapping) مجهز خواهد شد که شبیه به سنسور عمق سنج Face ID موجود در آیفون های کنونی خواهد بود. این ویژگی میتواند پتانسیل قابلیت های واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) آیفون سال بعد را به طرز چشمگیری افزایش دهد. در شایعات قبلی آمده بود که این ویژگی در آیفون های امسال پیاده سازی خواهد شد، اما گویا تکنولوژی مذکور در زمان مناسب برای عرضه آماده نخواهد بود.

در خبر دیگری که از طرف وب سایت چینی MyDrivers منتشر شده بود، تحلیلگر مشهور اپل یعنی آقای مینگ چی کو ادعا کرده بود که در سال 2020، اپل به منظور کوچک کردن اندازه ی ناچ نمایشگر گوشی، از دوربین TrueDepth استفاده نخواهد کرد.

در طول دو سال گذشته میزان فروش آیفون ها و در مجموع میزان فروش تلفن های هوشمند کاهش داشته است. به گفته ی JP Morgan تمام این امکانات جدید و همچنین وعده ی عرضه ی یک آیفون 5G میتواند موجب افزایش فروش آیفون های اپل شود.

[تعداد: 2    میانگین: 3/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here