حدود دو هفته تا آغاز کنفرانس مطبوعاتی سونی در نمایشگاه CES 2017 مانده است و بدیهی است که این روزها خبرها و شایعات زیادی از محصولاتی که احتمالاً در این کنفرانس توسط سونی معرفی خواهند شد به بیرون درز کند. پیش از این یکی از شایعاتی که این روزها در حال قوت گرفتن است را با شما به اشتراک گذاشتیم.

بر اساس خبری که حدود 3 هفته پیش منتشر شد، گفتیم که سونی ممکن است در نمایشگاه CES 2017 از تلویزیون هایِ با پنل OLED خود پرده بردارد. برایتان گفتیم که سونی پیش از این نیز در سال 2007 اولین تلویزیون OLED با رنگ هایِ طبیعی دنیا را با همکاری کمپانی AUO معرفی کرده بود، که هنوز هم در خاطر بسیاری از منتقدین و کاربران سراسر دنیا زنده است.

این کار مجدداً با همکاری کمپانی ژاپنی پاناسونیک در سال 2013 میلادی نیز اتفاق افتاد و سونی اولین تلویزیون 4K با پنل OLED خود را در این سال معرفی کرد، اما همانطور که پیشتر نیز گفتیم این همکاری به ثمر ننشست و با پا پس کشیدن پاناسونیک و عدم علاقه سونی به استفاده مجدد از پنل OLED در تلویزیون هایش، هیچگاه دیگر سخنی پیرامون این قضیه مطرح نشد.

اما گویا سونی در نظر دارد یکبار دیگر شانس خود را برایِ ورود به بازار تلویزیون هایِ OLED آزمایش کند، ولی اینبار با پشتوانه ای قوی. پیشتر برایتان گفتیم که سونی احتمالاً با کمک کمپانی کُره ای L.G دوباره به عرصه تلویزیون هایِ با پنل OLED باز خواهد گشت و اَکنون به نظر میرسد این اتفاق در آستان رُخ دادن است.

کمپانی L.G به جرأت بزرگترین سهم از بازار تلویزیون هایِ OLED دنیا را در دست دارد. این کمپانی کُره ای با داشتن سهم 95 درصدی از بازار تلویزیون هایِ OLED، یکه تاز این عرصه میباشد. حال با کمک L.G، سونی در نظر دارد با تکنولوژی هایِ خارق العاده و صد البته انحصاری خود بازگشتی مقتدرانه داشته باشد.

گفته میشود در کنفرانس مطبوعاتی سونی در CES 2017 که تا 2 هفته دیگر برگزار خواهد شد، سونی از 2 تلویزیون با پنل OLED پرده برمیدارد، که به زعم بسیاری از کارشناسان اولین تلویزیون 4K دنیا با پنل OLED و رنگ هایِ زنده و طبیعی است. اطلاعات ما فعلاً در همین حد میباشد و باید کمی صبر پیشه کنیم تا شاید در روزهایِ باقی مانده به کنفرانس رسمی سونی در نمایشگاه CES 2017 خبرهایِ بیشتری از این موضوع به بیرون درز پیدا کند.

منبع: