475399-android-marshmallow
سونی چند ماهی است که تست اندروید 6.0 مارشمالو را تحت عنوان نسخه مفهومی برای گوشی های اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact آغاز کرده اما هنوز این طرح به سرانجام نرسیده و به روزرسانی اندروید 6.0 برای هیچکدام از گوشی های اکسپریا رسمیت پیدا نکرده است.

ماه اکتبر گذشته، اپراتور Telstra استرالیا، خبر از انتشار آپدیت اندروید 6.0 مارشمالو برای گوشی های اکسپریا در ماه ژانویه داده بود اما با گذشت نیمی از ماه ژانویه هنوز خبری از این آپدیت برای هیچ کدام از دستگاه های اکسپریا نشده است. حالا همان اپراتور در صفحه رسمی پشتیبانی خود و برای تبلت اکسپریا Z4، اطلاعیه ای مبنی بر تاخیر به روزرسانی اندروید 6.0 برای این دستگاه منتشر کرد.

البته این اطلاعیه تنها در خصوص به تاخیر افتادن آپدیت تبلت اکسپریا Z4 برای این اپراتور است، اما شواهد و قراین حاکی از آن است که به روزرسانی مارشمالو برای دیگر دستگاه های اکسپریا نیز با تاخیر رو به رو شده است. Telstra در خصوص علت تاخیر از وجود مشکلات امنیتی در اندروید جدید صحبت کرده و منتظر رفع آن توسط سونی و انتشار آن است.

Xperia-Z4-Tablet-Marshmallow-Telstra-640x96
در مورد علل تاخیر این آپدیت اطلاعات دیگری به دست این اپراتور نرسیده و آنها نیز منتظر اعلام زمان جدید از جانب سونی هستند تا کاربران خود را مطلع کنند. در خبر قبلی هم متوجه شدیم که سونی تست یک فریمور جدید را بر روی گوشی های خانواده Z5 آغاز کرده که شاید علت اصلی آن نیز همین مشکلات امنیتی باشد که Telstra از آنها سخن گفته بود. به هر حال ما امیدواریم در هفته های آینده سونی این به روزرسانی را برای پرچمداران فعلی خود آغاز کند و در ادامه نیز دیگر محصولات سونی اندروید 6.0 مارشمالو را به صورت رسمی و بی نقص دریافت کنند.

منبع: