Sony Xperia SP 3-580-90
سونی بر اساس برنامه نهایی به روزرسانی محصولات خود به اندروید 4.3 تا به حال 6 دستگاه را به این نسخه آپدیت کرده و فقط 4 گوشی دیگر موجود در لیست هنوز این آپدیت را دریافت نکرده اند. با توجه به اینکه سونی وعده اتمام به روزرسانی محصولات خود به اندروید 4.3 را تا پایان سال 2013 میلادی داده بود باید ببینیم که آیا سونی میتواند به وعده خود عمل کند یا خیر ؟

تنها 3 روز دیگر تا پایان سال 2013 باقی مانده و اگر بخواهیم بر طبق وعده سونی پیش برویم باید منتظر انتشار این آپدیت برای چهار گوشی اکسپریا T, TX, V, SP در روزهای باقی مانده به پایان سال باشیم.

اما اگر به سابقه به روزرسانی سونی نگاهی بیاندازیم متوجه چند نکته خواهیم شد. سونی اولین سری از محصولات خود را در روز 16 دسامبر آپدیت رسانی کرد و پس از آن سری دوم که چهار دستگاه دیگر از خانواده Z را شامل شده بود یک هفته بعد و در روز 23 دسامبر به روزرسانی شدند. حالا اگر بخواهیم همین فرض را در نظر بگیریم میتوانیم در روز 30 دسامبر منتظر انتشار این آپدیت باشیم.

البته این تنها یک فرضیه است و با توجه به برنامه قبلی سونی این تاریخ گمانه زنی شده اما در این مورد شانس اکسپریا SP از سه گوشی دیگر به مراتب بیشتر است. چرا که آپدیت جدید برای این محصول نیز تایید شده و علاوه بر این شایعاتی در مورد انتشار این آپدیت در روز 30 دسامبر نیز شنیده میشود.