سونی امسال اولین سازنده گوشی هوشمند در جهان بود که از پردازنده اسنپدراگون 835 استفاده کرد. پردازنده اسنپدراگون 835 کوالکام در اوایل سال جاری میلادی در اکسپریا XZ Premium به عنوان اولین تلفن هوشمند جهان به کار گرفته شد.

بعد از سونی، سایر کمپانی های فعال در بازار تلفن های هوشمند نیز به استفاده از این پردازنده که مهمترین و بهترین پردازنده موجود برای تلفن های هوشمند محسوب می شود روی آوردند. طبیعتاً کوالکام تا سال آینده پردازنده جدیدی معرفی نمی کند اما این احتمال وجود دارد که تجربه سال گذشته خود را در ارائه یک نسل ارتقا یافته از پردازنده فعلی خود تکرار کند.

سال گذشته کوالکام در اواخر سال نسخه ای ارتقا یافته از پردازنده اسنپدراگون 820 را با نام اسنپدراگون 821 عرضه کرد. این پردازنده اندکی قدرتمتند تر از نسل اول خود بود که در برخی از گوشی های هوشمند نیمه دوم سال 2016 و حتی نیمه اول امسال مورد استفاده قرار گرفت. حال شواهد نشان می دهد ممکن است کوالکام امسال نیز نسخه ای ارتقا یافته از پردازنده اسنپدراگون 835 را به دست سازندگان تلفن های هوشمند برساند.

خبرهایی از گلکسی نوت 8 بدست آمده که احتمال به کارگیری پردازنده اسنپدراگون 836 را در این فبلت مطرح میکند. حتی استفاده از این پردازنده حتی در V30 الجی نیز به عنوان یک شایعه مطرح شده تا احتمال معرفی این پردازنده در ماه های آینده قوت بگیرد. در مورد این پردازنده گفته شده که فرکانس هسته ها به 2.5 گیگاهرتز ارتقا یافته و احتمالا بهینه تر و خنک تر از اسنپدراگون 835 هم خواهد بود.

سونی سال گذشته تمایلی به استفاده از پردازنده اسنپدراگون 821 در پرچمدار نیمه دوم سال که اکسپریا XZ بود نشان نداد اما امسال این احتمال وجود دارد که پرچمدار جدید سونی در صورت معرفی رسمی اسنپدراگون 836 تا پیش از شهریور با همین پردازنده معرفی شود. سونی شهریور امسال دو گوشی هوشمند قدرتمند را معرفی می کند که پردازنده به کار رفته در آنها اسنپدراگون 835 و یا شاید اسنپدراگون 836 باشد.

منبع: