sonylogoxperia
دو ماه از معرفی اکسپریا XZ میگذرد و این دستگاه در بسیاری از کشورهای دنیا راه خود را به بازار پیدا کرده است. حالا کم کم نوبت این است که خبرهای بیشتری از گوشی های هوشمند جدید سونی بدست آوریم.

چندی پیش اطلاعاتی از دو گوشی هوشمند جدید از سونی با کدهای G3121 و G3112 منتشر شده بود که نوید گوشی های جدیدی از سونی را در آینده نزدیک به ما داد. طبیعتاً بازار شایعات در روزهای آینده داغ و داغتر خواهد شد اما امروز شایعه ای به گوش میرسد که بیشتر از آنکه صحت آن مورد نظر باشد، جذابیت آن را ما غافلگیر کرده است.

امروز یکی از منابع خبری اطلاعاتی را در مورد دو گوشی هوشمند جدید از سونی منتشر کرده که در آینده ای نزدیک معرفی خواهند شد. این دو گوشی هوشمند یکی در اندازه 5.0 یا 5.2 اینچ و دیگری در اندازه 5.5 اینچی است که نسخه 5.5 اینچی از صفحه نمایش 4K و نسخه دیگر از صفحه نمایش 1080 بهره مند خواهد شد. وجود صفحه نمایش 4K در این دستگاه اتفاقی است که فقط یک بار در اکسپریا Z5 Premium رخ داده و دیگر تکرار نشده است.

این منبع خبری، همینطور گزارش داده که هر دو دستگاه به رم 4 گیگابایتی مجهز خواهند شد. تا اینجا همه چیز امکانپذیر است اما دو مورد دیگر ما را در خصوص آینده و صحت این خبر به شک می اندازد. یکی اینکه موعد معرفی این دو دستگاه را نمایشگاه CES که در دی ماه برگزار میشود اعلام کرده که تقریبا میتوان گفت که بعید است. سونی سال هاست که دیگر نمایشگاه CES را برای معرفی پرچمداران خود مناسب نمیداند. چرا که فاصله کوتاه معرفی اکسپریا XZ تا این رویداد، معرفی یک گوشی هوشمند رده بالا در CES را تبدیل به یک خودکشی برای پرچمدار فعلی میکند.
xperia-2017-phones-weibo
مورد دوم اینکه منبع خبری مذکور این دو دستگاه را همان G3121 و G3112 میشناسد که این نیز عجیب است. چرا که سابقه نشان داده گوشی هایی که با حرف 31 شروع میشوند معمولا در سطح میان رده ها هستند، در حالی که مشخصات این دو دستگاه برازنده گوشی های پرچمدار است. ضمناً G3121 و G3112 به نظر دو مدل از یک دستگاه هستند نه دو دستگاه متفاوت که این نیز با خبری که امروز منتشر شده در تضاد است.

در مجموع به نظر میرسد این خبر، شایعه ای بیش نباشد که برای جلب توجه بیشتر منتشر شده است. با این حال، بعید نیست سونی در نمایشگاه MWC که دو ماه بعد از CES و در اسفند برگزار میشود، از محصولات گران قیمت مثل اکسپریا X که در لباس پرچمداران و در کلاس میان رده ها هستند را به نمایش بگذارد.

منبع: