today-the-interview-poster-140626_ad0512f77152d4a31f8533ede836fd41.0.0

چند روز پیش همه ما خبر هک شدن سونی پیکچرز را شنیدیم،اما اکنون خبر رسیده است که شرکت سونی پیکچرز در حال بررسی روابط احتمالی بین هکرها و کره شمالی است.ماجرا از این قرار است که با نزدیک شدن به زمان اکران فیلم ضد کره ای “مصاحبه” و اظهارات منتقدانه و تندو تیز مقامات کره شمالی نسبت به آن، به دلیل موضوعی با عنوان ترور “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی در این فیلم،مدیران سونی پیکچرز احتمال هک شدن این شرکت را که در واقع مسولیت آن بخش و تولید محصولات رسانه ای از جمله این فیلم بوده است از جانب کره شمالی میدانند و در حال بررسی صحت این مساله هستند.

به گزارش وبسایت Recode،هک شدن سونی پیکچرز توسط هکرهایی در کشور چین به دستور مقامات کره شمالی صورت گرفته است.زیرا پیش از این مقامات این کشور از عناوین تهدید آمیز جدی برای تهیه کننده و عوامل سازنده این فیلم ضد کره ای استفاده کرده بودند.

فیلم “مصاحبه” جدیدترین ساخته ست روگن است که با بازی خود او و جیمز فرانکو ساخته شده است و در مورد یک مجری و تهیه کننده آمریکایی است که اجازه مصاحبه با رهبر کره شمالی را پیدا کرده اند. حالا CIA می خواهد با استفاده از آنها و موقعیت به دست آمده، شخص اول کره شمالی را ترور کند.

سران کره شمالی ساخت فیلم “مصاحبه” را اقدام علیه امنیت ملی خود دانسته بودند و حتی کار را به سازمان ملل هم کشیدند. اگرچه به نظر می رسد نامه آنها به سازمان ملل کارگر واقع نشد.البته با این اقدامات، فیلم مصاحبه که ابتدا قرار بود در ماه آبان به اکران عمومی برسد اما اکران آن به روز 25 دسامبر موکول شد.

همانطور که میدانید در روزهای قبل گروهی هکر با نام Guardians of Peace یا #GOP تصویری را روی نمایشگر رایانه‌های کارکنان سونی پیکچرز انترتینمنت به نمایش گذاشته‌اند که حاوی این پیام است که اگر خواسته‌های #GOP برآورده نشود، اطلاعات حساسی را که از سرورهای شرکت سونی دزدیده‌اند، افشا خواهند کرد.همچنین گزارش های دیگر حاکی از آن است که عوامل فیلم به دلیل اقدامات احتمالی تلافی جویانه به حفاظت نیروهای امنیتی درآمده اند.باید دید با این اقدامات شکل گرفته وضعیت نمایش این فیلم چگونه خواهد شد و آیا مقامات کره شمالی به هدف خود خواهند رسید یا خیر؟!