x222

سونی از دیرباز تا کنون بر رویِ گوشی هایِ خود اسم رمزی میگذارد که یک محصول را از دیگر محصولات این شرکت متمایز میکند و در اصطلاح به این اسم هایِ رمز لقب گفته میشود. به عنوان مثال میتوان به لقب پرچمداران قبلی سونی اشاره کرد. لقب Ivy مخصوص گوشی اکسپریا +Z3 بود، لقب Leo مخصوص گوشی اکسپریا Z3، لقب Aries مخصوص گوشی اکسپریا Z3 کامپکت و لقب Sirius مخصوص گوشی اکسپریا Z2.

اما لقب محصولات خانواده جدید Z5 چه هستند؟ گوشی اکسپریا Z5 کامپکت که کوچکترین و جمع و جورترین عضو این خانواده است، لقب Suzuran دارد؛ گوشی اکسپریا Z5 که عضو اصلی این خانواده است لقب Sumire به آن داده شده است و در نهایت، برادر بزرگتر این دو گوشی، گوشی اکسپریا Z5 پرمیوم لقب Satsuki را گرفته است.

حالا که با القاب محصولات پرچمدار جدید سونی آشنا شدیم، بد نیست بر رویِ این موضوع نیز اندیشه کنیم که آیا این القاب معنایِ خاصی هم با خود به همراه دارند یا خیر؟ کنجکاوی ما درباره القاب محصولات خانواده جدید Z5 باعث شد که این مقاله شکل بگیرد. سونی باز هم برای سری جدید پرچمداران خود القاب خاص و جالبی در نظر گرفته است، که آنها را از سایر محصولات اکسپریا جُدا میکند.

جالب است بدانید که لقب تمامی گوشی هایِ خانواده جدید Z5 اسم هایی دخترانه هستند. Suzuran که لقب گوشی اکسپریا Z5 کامپکت است به معنایِ گل زنبق دره ( جلگه ای ) است و در فرهنگ ژاپن به عنوان اسمی دخترانه از آن استفاده میشود. Sumire که لقب گوشی اکسپریا Z5 است، به معنایِ رنگ بنفش است و اصطلاحاً در ژاپن به گل بنفشه نسبت داده میشود. این نام نیز بیشتر برای دختران در کشور ژاپن استفاده میشود.

اما از همه جالب تر، لقب گوشی اکسپریا Z5 پرمیوم، عضو ارشد خانواده جدید Z5 است، که Satsuki نام گرفته است. بر خلاف دو مورد قبل، لقب این گوشی هوشمند نام گل خاصی نیست، بلکه از دیرباز در ژاپن به ماهِ میلادی « مِی » ساتسوکی میگفته اند. ساتسوکی هم به مانند لقب دو عضو دیگر خانواده Z5 اسمی دخترانه است و در موارد بسیار نادر به عنوان نام خانوادگی یا اسم پسر از آن استفاده میشود.

به نظر میرسد که سونی سلیقه بسیار خوبی برای انتخاب نام برای گوشی هایِ هوشمند خود دارد و پشت اسم رمز یا لقب هر گوشی داستانی نهفته است. اینکه سونی همواره سعی میکند از سنت کشور خانگی اش، ژاپن بهره ببرد، اصالت بیش از پیش این شرکت خوش نام را به همگان ثابت میکند.

اما نظر شما همراهان همیشگی پیرامون نامگذاری محصولات برتر خانواده Z5 سونی چیست؟ مثل همیشه منتظر نظرات گرم شما از طریق بخش نظرات هستیم …