cm14-1-download-696x351

اَندروید 7.1 نوقا آخرین دستاورد گوگل است که تنها بر رویِ پیکسل هایِ این کمپانی در دسترس کاربران قرار دارد و هنوز بسیاری از کمپانی هایِ گوشی سازی بزرگ دنیا من جمله سونی، اَندروید 7.0 را نیز برایِ گوشی هایِ هوشمند خود منتشر نکرده اند، اما تیم سیانوژن یکبار دیگر پیش از همه به منابع اَندروید 7.1 نوقا دست یافته است و اَکنون CyanogenMod 14.1 در دسترس کاربران قرار دارد.

بدیهی است که این نسخه از اَندروید 7.1 غیر رسمی نوقا هنوز حفره هایِ بسیار زیادی دارد و نباید انتظار استفاده روزانه را از آن داشته باشید، چون به تازگی منتشر شده است و هنوز باید بر رویِ آن کار شود. اما حضور 4 گوشی هوشمند سونی در کنار گوشی هایِ سرشناس دنیا موضوعی بسیار جالب و قابل توجه است که نمیتوان از آن به سادگی گذشت.

اکسپریا T، اکسپریا TX، اکسپریا V و اکسپریا SP چهار گوشی هوشمند سونی هستند که در لیست اولین بروزرسانی اَندروید 7.1 غیر رسمی نوقایِ تیم سیانوژن در کنار گوشی هایی چون Nexus 6 و Nexus 7 گوگل، Moto G موتورولا، OnePlus One و OnePlus 2 و OnePlus 3 کمپانی وان پلاس، سامسونگ گلکسی S5، ال.جی G4 و Zenfone 2 کمپانی ایسوس دیده میشوند.

اگر صاحب یکی از 4 گوشی شرکت کننده سونی در این طرح هستید، میتوانید با مراجعه به انجمن تخصصی اکسپریا و بخش مربوط به گوشی خود، نسخه اولیه اَندروید 7.1 نوقا را با دستورالعمل نصب دریافت و بر رویِ گوشی هوشمند خود نصب کنید. فقط به خاطر داشته باشید که این نسخه در واقع اولین نسخه منتشر شده از اَندروید 7.1 غیر رسمی میباشد و از پایداری لازم برایِ استفاده روزانه برخوردار نیست.

منبع: