dsc_1225
یکی از قابلیت های جدیدی که برای اولین بار در یکی از اسمارت فون های سونی آن را مشاهده میکنیم، فوکوس لیزری است. محل قرارگیری فوکوس لیزری که در عکس های درز کرده از اکسپریا XZ، پیش از معرفی ذهن همه را درگیر کرده بود در زیر لنز و بالای فلاش است.

فوکوس لیزری قابلیتی است که پیش از این در دوربین های عکاسی و حتی بعضی از گوشی های هوشمند وجود داشت اما سونی تصمیم بر این گرفت تا اکسپریا XZ را به عنوان اولین گوشی خود به این فناوری مجهز کند.

در مورد عملکرد فوکوس لیزری و فرآیند فوکوس بر اشیا با این فناوری پیش از این زیاد صحبت کردیم اما امروز قصد داریم تا از زاویه ای جدید به این قابلیت نگاه کنیم. این که لیزری که سونی در اکسپریا XZ به کار گرفته تا چه میزان بُرد داشته و تا چه فاصله ای توان فوکوس را داراست.

نور این لیزر با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست اما شکار این لیزر توسط دوربین های عکاسی غیر ممکن نیست. همانطور که در عکس زیر میبینید توسط دوربین های عکاسی میتوانید نور لیزری که از پشت اکسپریا XZ خارج میشود را مشاهده کنید.

dsc_1255

اما از این موضوع میگذریم و به قسمت اصلی ماجرا میرسیم. در ویدئویی که ما به صورت اختصاصی برای شما آماده کرده ایم، نگاهی به عملکرد لیزر و میزان بُرد آن می اندازیم. به عبارتی ما در این ویدئو قصد داریم ببینیم که تا چه فاصله ای میتوانیم روی فوکوس لیزری اکسپریا XZ حساب باز کنیم.

به کمک همین فوکوس لیزری و توسط ابزارهای مربوطه کار سختی نیست که فاصله اجسام تا گوشی هوشمند خود را محاسبه کنید. پس همه چیز آماده است تا با هم این ویدئو را تماشا کنیم.