DSC_0679
اگر بررسی تخصصی اکسپریا Z5 را خوانده باشید، در آن پیرامون حسگر اثر انگشت اکسپریا Z5 و قابلیت های آن صحبت کردیم. این حسگر اثر انگشت که سونی آن را بر روی دکمه پاور دستگاه قرار داده قدرت تشخیص بسیار بالایی دارد.

تمامی گوشی های خانواده Z5 شامل اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Compact و اکسپریا Z5 Premium این حسگر اثر انگشت را بر روی دکمه پاور خود دارند. محل قرارگیری این سنسور که بر روی پاور دستگاه است، استفاده از آن را برای کاربر راحت میکند، به طوری که در حین کار با هر دو دست میتوان از این حسگر استفاده کرد.

اما نکته جالبی که ما در تست سنسور اثر انگشت اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact با آن برخورد کردیم، عملکرد صحیح این سنسور از زوایای مختلف بود. به این معنی که هنگام وارد کردن اطلاعات انگشت به دستگاه، مهم نیست که شما از کدام زاویه انگشت خود را به دستگاه معرفی میکنید! این حسگر در هنگام شناسایی، از هر زاویه ای انگشت را به خوبی تشخیص داده و در سریعترین زمان ممکن قفل دستگاه را باز میکند.

تشخیص انگشت از زوایای مختلف، وقتی بیشتر به چشم می آید که شما برای تماشای فیلم و یا وبگردی گوشی خود را به صورت افقی در دست گرفته باشید. در این حالت دیگر لازم نیست که برای باز کردن قفل گوشی خود را بچرخوانید و به همان صورت در اسرع وقت قفل گوشی خود را باز خواهید کرد.

برای نمایش بهتر عملکرد این حسگر، یک ویدئوی کوتاه را از یک دستگاه اکسپریا Z5 Compact برای شما آماده کردیم. در این ویدئو مشاهده میکنید که این حسگر، بدون توجه به زاویه اولیه وارد کردن اطلاعات، انگشت را در تمامی جهات به خوبی شناسایی میکند. این ویدئوی کوتاه را از ویدئو سنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کنید.