نام Pboard را پیش از این شنیده اید. PBoard پروژه جدیدی از سایت تخصصی اکسپریا و تیم پکسوتم است که در جهت شخصی سازی یکی از محبوب ترین برنامه های اختصاصی اکسپریا آغاز شده است. تیم پکسوتم پس از مدت ها فعالیت در زمینه ساخت تم های اکسپریا دامنه فعالیت های خود را گسترش داده و حالا حوزه ای جدید را برای فعالیت انتخاب کرده است.

PBoard نسخه شخصی سازی شده و پیشرفته کیبورد اختصاصی اکسپریا است که بر پایه آخرین نسخه از کیبورد رسمی اکسپریا ساخته شده و قابلیت های جدید را در خود جای داده است. سونی بعد از راه اندازی سری X در گوشی های اکسپریا، تمایل چندانی به توسعه کیبورد اکسپریا از خود نشان نداد. ثمره سلیقه جدید سونی چیزی جز عدم تم پذیری این کیبورد برای کاربران گوشی های سری X بود. تنها چند تم پیشفرض برای این کیبورد که طبیعتاً بعد از مدتی خسته کننده شده و آن حسی که باید را به کاربر منتقل نمیکند.

بعد از انتشار اولین نسخه از Pboard و استقبال بی نظیر کاربران از این برنامه، گروه پکسوتم در ادامه فعالیت خود تصمیم گرفت تا دومین نسخه از این برنامه را به انتشار برساند. در دومین نسخه این کیبورد چهار تغییر مهم نسبت به نسخه اول ایجاد شده است. نیم فاصله در Pboard Two به زیر مجموعه ویرگول رفته و ویرگول به جای سابق خود بازگشته است. در زبان انگلیسی فونت های جدید به این کیبورد اضافه شده و مشکل نمایش حرف ژ در تبلت نیز رفع شده است. اما مهمترین تغییر این نسخه با نسخه قبل، تم های هفتگانه این کیبورد است که با طرح ها و رنگ های جدید در دسترس قرار گرفته است.

1- تم های جدید و جذاب به همراه تم پیشفرض: در این کیبورد 7 تم جدید و اختصاصی که توسط گروه پکسوتم ساخته شده قرار گرفته است. به همراه این 7 تم یک تم دیگر که همان تم اصلی کیبورد اکسپریا است جای گرفته است. مجموعاً 8 تم جذاب و زیبا که میتوانید مطابق سلیقه خود از آنها استفاده کنید.


2- اضافه شدن فونت های جدید فارسی و انگلیسی: در این کیبورد برای بعضی از حروف فارسی نظیر “ت” “ی” “ه” “ک” علاوه بر فونت اصلی یک یا دو فونت دیگر قرار گرفته است که با نگه داشتن دست بر روی هر کدام از حروف، فونت ثانویه آن ظاهر میشود. فونت جایگزین در حروف انگلیسی بسیار وسیع تر بوده و برای هر کدام از حروف چندین فونت دیگر قرار گرفته است که با نگه داشتن دست این فونت ها ظاهر میشوند.


3- اضافه شدن نیم فاصله: یکی از ضعف های کیبورد اختصاصی اکسپریا عدم وجود قابلیت نیم فاصله است. نیم فاصله که در متون فارسی نیز کاربرد زیادی دارد، در این کیبورد به عنوان یک قابلیت جذاب اضافه شده است. دکمه مخصوص نیم فاصله در PBoard در زیر مجموعه ویرگول در کنار Space واقع شده است که با نگه داشتن دست بر روی دکمه مخصوص ویرگول، نیم فاصله در دسترس شما قرار میگیرد.


4- اضافه شدن حرف “ژ” در قالب اصلی کیبورد: در کیبورد اختصاصی اکسپریا، حرف “ژ” در زیر حرف “ز” قرار میگیرد. البته که این موقعیت برای حرف “ژ” موقعیت استاندارد در کیبورد فارسی است اما سرعت کاربر را در هنگام تایپ کردن تا حدودی کاهش میدهد. در کیبورد اختصاصی PBoard حرف “ژ” به ستون مخصوص اعداد منتقل شده و در صورتی که از تنظیمات کیبورد، نمایش ستون اعداد برای همیشه فعال باشد، این حرف در قالب اصلی کیبورد قرار میگیرد. ضمن اینکه همچنان حرف “ژ” در زیر حرف “ز” قرار داشته و در صورتی که ستون اعداد هم فعال نباشد، حرف “ژ” مثل سابق در دسترس است.


5- انتقال “ئ” به زیر مجموعه حرف “ی”: با کیبورد اکسپریا فقط کافیست که قصد نوشتن کلمه مسئولیت، یا مطمئن را داشته باشید! برای پیدا کردن حرف “ئ” باید زحمت زیادی بکشید! در PBoard حرف “ئ” به زیر مجموعه حرف “ی” منتقل شده که با نگه داشتن دست بر روی حرف “ی” این حرف هم ظاهر میشود.

نکات مهم در خصوص PBoard:
این کیبورد حاصل ماه ها تلاش گروه پکسوتم و سرپرست این گروه، آقای ماهان حمیدی مقدم است که برای شما عزیزان آماده شده است. شما تنها میتوانید با قیمت بسیار ناچیزی ضمن حمایت از این گروه، کیبورد اختصاصی اکسپریا را با قابلیت های افزوده در دست داشته باشید.

تنها پیش نیاز این کیبورد برای نصب، حداقل نسخه اندروید 5.0 است. به عبارت دیگر تمام کاربران سونی اعم از سری X، سری Z، میان رده های قدیمی و جدید و حتی سایر کاربران گوشی های اندرویدی مثل سامسونگ، ال جی، هواوی و … میتوانند از این کیبورد و تمام قابلیت های آن استفاده کنند.

در صورت خرید لطفا پس از پرداخت، فرآیند خرید را حتما در مرحله آخر انجام دهید تا لینک دانلود در مرورگر برای شما نمایش داده شود. به هیچ وجه تا قبل از نمایش لینک دانلود صفحه مرورگر خود را نبندید. با این حال اگر چنانچه خرید را به صورت کامل انجام دادید، اما لینک کیبورد برای شما ارسال نشد، تنها کافیست شماره پیگیری 5 رقمی خود را به ایمیل مدیریت سایت در انتهای صفحه ارسال کنید تا پرداخت شما پیگیری و لینک دانلود برای شما ارسال شود.

نکاتی در مورد نسخه دوم Pboard:

هدف اصلی از انتشار نسخه دوم Pboard، ارائه تم های جدید برای کاربران بوده است. به همین خاطر به احترام تمامی کاربرانی که پیش از این نسخه اول این کیبورد را خریداری کرده بودند، ما سه قابلیت افزوده به نسخه دوم یعنی تغییر جای نیم فاصله، فونت های جدید و حل مشکل نمایش حرف “ژ” را هم به نسخه اول این کیبورد اضافه کردیم. نسخه بهبود یافته Pboard One به صورت رایگان به ایمیل تمامی خریداران نسخه اول ارسال میگردد.

بدین صورت همینک دو کیبورد با نام های Pboard One و Pboard Two در پلی استور اکسپریان قرار دارد که تنها تفاوت این دو در تم های این کیبورد بوده و جز تم ها، تمامی قابلیت های این دو با هم مشترک است. لذا در صورتی که پیش از این سری اول از Pboard را دانلود کرده اید و به دنبال استفاده از قابلیت های این کیبورد هستید، نیازی به دانلود سری دوم این کیبورد ندارید. در صورتی که به دنبال تنوع در پوسته های موجود در کیبورد خود هستید، پیشنهاد ما به شما دانلود برنامه Pboard Two است.

دانلود کیبورد اختصاصی Pboard Two از پلی استور

همچنین میتوانید نسخه ارتقا یافته نسل اول Pboard را هم از اینجا دانلود کنید. در صورتی که پیش از این نسل اول Pboard را خریداری کردید، نیازی به خرید مجدد نیست. لینک دانلود نسخه ارتقا یافته نسل اول Pboard به زودی به ایمیل شما ارسال خواهد شد.