DSC_0350 (2)
بهره گیری از صفحه نمایش 4K در گوشی های هوشمند، هنوز هم مخالفین زیادی دارد. اینکه صفحه نمایش با چنین رزولوشنی تا چه اندازه میتواند موثر باشد و از طرف دیگر نیز بار منفی آن در مصرف بی رویه باتری به چه اندازه است سوال هایی است که در ذهن بسیاری وجود دارد.

البته سونی برای مورد دوم چاره ای اندیشیده و صفحه نمایش اکسپریا Z5 Premium را تنها در برخی قسمت های دستگاه که نیاز به وضوح بیشتر تصاویر است فعال میکند. این تصمیم در کاهش مصرف باتری اکسپریا Z5 Premium تاثیر فراونی دارد.

اما اینکه صفحه نمایش 4K در اکسپریا Z5 Premium تا چه اندازه تاثیر گذار است سوالی است که میخواهیم به جواب آن برسیم. همانطور که میدانید صفحه نمایش 4K در اکسپریا Z5 Premium تنها در آلبوم و برنامه ویدئوی اختصاصی سونی است که به بالاترین رزولوشن خود میرسد. پس اگر ما عکس های موجود در گوشی را با برنامه ای غیر از آلبوم اکسپریا مشاهده کنیم، نمیتوانیم به حداکثر کیفیتی که سونی وعده داده برسیم.

به همین صورت ما سعی کردیم تا با یک مقایسه ای کوتاه، عکس هایی که توسط آلبوم اکسپریا اجرا میگردند را با عکس های یک گالری دیگر مقایسه کنیم. در عکس های آلبوم، هر دو موتور پردازشی X-Reality و Super Vivid خاموش بود تا تصاویر به صورت کاملا خام باشند. عکس هایی که در بالا مشاهده میکنید مربوط به آلبوم اکسپریا و عکس های پایین نیز گالری دیگری است که برای این مقایسه انتخاب شده است.

توجه: برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی و ونمایش بهتر جزئیات بر روی عکس ها کلیک کنید

Album (6)

Gallery (1)

Album (2)

Gallery (3)

Album (4)

Gallery (5)

Album (5)

Gallery (6)

Album (3)

Gallery (4)

Album (1)

Gallery (2)