z5-6s
همه ما روزانه ممکن است مقایسه های متنوعی را در سایت های مختلف به چشم ببینیم که هر کدام نتایج متفاوتی را رقم میزنند. تناقض در بین مقایسه ها گاهی آنقدر زیاد است که کشف حقیقت را بسیار سخت میکند. به همین خاطر ما سعی کردیم تا در این فرصت یک مقایسه اختصاصی از دوربین آخرین پرچمداران عرضه شده به بازار داشته باشیم تا عملکرد آنها را مورد ارزیابی قرار بدهیم.

اکسپریا Z5 از سونی و آیفون 6s از اپل هر دو در ماه گذشته و به فاصله چند روز از یکدیگر معرفی شدند. این دو در بین گوشی های هوشمند به اصطلاح پرچمدار، جدیدترین ها نیز هستند. نکته دیگری که در مورد دوربین این دو دستگاه قابل ذکر است اینکه هر دو نسبت به نسل های قبلی خود ارتقای قابل توجهی داشتند. اکسپریا Z5 از 20 به 23 مگاپیکسل و آیفون 6s از 8 به 12 مگاپیکسل ارتقا پیدا کردند تا مقایسه ما را جذابتر از گذشته کنند.

تماشای عکس های گرفته شده بوسیله دو دستگاه و نیز قضاوت در مورد نتیجه این رقابت را بر عهده شما میگذاریم. در این مقایسه عملکرد هر دو دوربین بسیار قابل ستایش است که هر دو کیفیت بسیار خوبی را در دوربین خود دارند. از تصاویری که ما در شرایط مختلف گرفته ایم شفافیت و وضوح تصاویر کفه ترازو را به نفع اکسپریا Z5 سنگین میکرد. ولی متاسفانه نویز تصاویر در اکسپریا Z5 نسبت به عکس های گرفته شده بوسیله آیفون 6s کمی بیشتر است. البته این نکته را باید مجددا ذکر کنیم که اکسپریا Z5 با فریمور آزمایشی و اولیه خود در اختیار ماست و قطعا در به روزرسانی های بعدی ما شاهد بهبود عملکرد دوربین و کاهش نویز نیز خواهیم بود.

تصاویر گرفته شده بوسیله هر دو دستگاه با آخرین حد کیفیت خود گرفته شدند. در تمامی تصاویری که بوسیله آیفون 6s ثبت شدند رنگ ها کمی مایل به زردی داشتند در حالی که عکس های گرفته شده به اکسپریا Z5 به آن چیزی که ما با چشم خود دیدیم بسیار نزدیکتر بودند. در مجموع عملکرد هر دو دوربین بسیار عالی بود. ولی باز هم قضاوت را بر عهده شما قرار میدهیم تا در این مورد و در قسمت دیدگاه ها نظرات خود را در خصوص عملکرد دو دستگاه با ما در میان بگذارید.

عکس اول

عکس دوم

عکس سوم


عکس چهارم

عکس پنجم

عکس ششم