شاید بسیاری از طرفداران سونی موبایل انتظار داشتند تا اکسپریا XZ3 به دوربین دوگانه مجهز شود اما سونی با ارائه دلایلی از تصمیم خود مبنی بر عدم استفاده از دوربین دوگانه در این دستگاه دفاع کرد. سونی موبایل تایید میکند که در اکسپریا XZ3 به لطف تغییرات گسترده نرم افزاری، بهبودهایی در دوربین ایجاد شده که فقدان دوربین دوگانه را جبران میکند.

دوربین اکسپریا XZ3 در آزمایشاتی که رسانه های مختلف به عمل آوردند، توانسته نظر بسیاری را به خود جلب کند. در واقع بزرگترین مشکل دوربین های اکسپریا که عکسبرداری در نور کم بوده در اکسپریا XZ3 به بهترین شکل ممکن رفع شده است. با وجود اینکه سونی موبایل بر روی کاغد دوربین اکسپریا XZ3 را نسبت به اکسپریا XZ1 در سال گذشته تغییری نداده اما در عمل کیفیت عکس ها به طرز شگفت آوری بهبود یافتند.

تا امروز هر چه مقایسه از دوربین اکسپریا XZ3 با دیگر گوشی های هوشمند دیده اید را فراموش کنید. امروز یک چالش بسیار دشوار پیش روی اکسپریا XZ3 است. دوربین عکاسی آلفا A7R II که خود در آزمایشات مرجع عکاسی DXOMark یکی از بهترین دوربین های عکاسی دنیاست رو در روی اکسپریا XZ3 قرار گرفته تا رقابتی جذاب را در بخش عکاسی رقم بزنند.

در این مقایسه دوربین اکسپریا XZ3 به غیر از آخرین عکس، در تمامی عکس ها در حالت خودکار قرار داشت. در آخرین عکس با توجه به شرایط نوری به صورت دستی ISO بر روی 12800 قرار گرفت. تمامی عکس ها به صورت خام و بدون هیچگونه تغییری در سایت قرار گرفتند که میتوانید جزئیات تصاویر را مشاهده کنید.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی بر روی هر عکس کلیک کنید.
عکس های بالا مربوط به XZ3 و عکس های پایین مربوط به A7R II


با تشکر از امین حیدری