اولین و تنها اسمارت فون جهان با صفحه نمایش 4K! لقبی است که هنوز به طور کامل در انحصار اکسپریا Z5 Premium قرار دارد و معلوم نیست که این گوشی چه زمانی یک رقیب دیگر با صفحه نمایش 4K را در کنار خود میبیند. سونی در حالی از صفحه نمایش 4K در اکسپریا Z5 Premium استفاده کرده که هنوز معتقد است، نیازی به استفاده از صفحه نمایش بزرگتر از FHD در گوشی های هوشمند نیست!

اکسپریا XZ و تمام پرچمداران پیش از آن، همگی از تراکم پیکسلی 424 بهره مند بودند، در حالی که اکسپریا Z5 Premium تراکم پیکسلی خارق العاده 806 را در اختیار دارد. سونی معتقد است چشم انسان توانایی تشخیص چنین تراکم پیکسلی را به صورت عادی ندارد اما به عنوان یک قابلیت تبلیغاتی همواره بر آن تاکید داشته است.

ما هم مثل شما معتقدیم، رزولوشنی که اکسپریا XZ در اختیار ما قرار میدهد، کاملا ایده آل و کافی است و از چشم ما تفاوتی حتی با رزولوشن 4K در اکسپریا Z5 Premium ندارد. اما در یک حالت، اکسپریا Z5 Premium است که با صفحه نمایش 4K خود، قدرتنمایی میکند.

این روزها هدست های واقعیت مجازی موسوم به VR، به سرعت در حال گسترش هستند. بسیاری از این هدست ها از صفحه نمایش گوشی برای نمایش تصاویر و ویدئوها کمک میگیرند. پس اینجاست که وجود یک اسمارت فون با تراکم پیکسلی بالا خودش را نشان میدهد.

بیراه نیست اگر بگوییم، بهترین تجربه هدست واقعیت مجازی در جهان توسط اکسپریا Z5 Premium به کاربر منتقل میشود. در اینجاست که صفحه نمایش 4K اکسپریا Z5 Premium قدرت خودش را نشان میدهد. قدرتی که با توجه به تراکم پیکسلی بسیار بالای این دستگاه، هیچ دستگاهی در جهان توانایی رقابت با آن را ندارد!

تمام مقایسه هایی که تا امروز از صفحه نمایش اکسپریا Z5 Premium دیده اید را فراموش کنید. امروز با یک مقایسه متفاوت آمدیم تا قدرت صفحه نمایش این دستگاه را به رخ بکشانیم. ما توسط هدست واقعیت مجازی، یک ویدئو را یکبار توسط اکسپریا Z5 Premium و بار دیگر توسط اکسپریا XZ پخش کردیم. سپس از درون چشمی این هدست، توسط دوربین، خروجی تصویر را به ضبط رساندیم. این خروجی که در واقع همان تصویری است که ما از درون لنز هدست واقعیت مجازی میبینیم، نشان میدهد تفاوت صفحه نمایش اکسپریا Z5 Premium با اکسپریا XZ از دید یک هدست واقعیت مجازی در چه حد است؟

به شما توصیه میکنیم برای نمایش بهتر جزئیات حتما این ویدئو را که در ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا آماده کرده ایم، با حداکثر کیفیت موجود مشاهده کنید. سپس با نظرات خود ما را همراهی کنید. تجربه تماشای ویدئو توسط هدست واقعیت مجازی بوسیله کدامیک لذتبخش تر است؟