135614l4z55j5zeis4sizh1

اَندروید نوقا پس از کش و قوس هایِ فراوان برایِ جدیدترین پرچمدار سونی و گوشی با ارزش، قدرتمند و محبوب اکسپریا X Performance منتشر شد و وقت آن رسیده است که کمی درباره این نسخه از اَندروید با شما سخن بگوییم. همانطور که در خبر قبلی نیز اشاره شد، این بروزرسانی بر خلاف اَدوار گذشته با سرعت بسیار بالایی در منطقه خاورمیانه، آن هم به صورت OTA در اختیار کاربران قرار گرفته است.

ما نیز به عنوان تنها سایت تخصصی اکسپریا در ایران فرصت را از دست ندادیم و سعی کردیم بدون فوت وقت نگاهی اجمالی و کوتاه به اَندروید 7.0 نوقا و قابلیت هایِ جدید آن در گوشی اکسپریا XZ داشته باشیم. این بررسی به صورت ویدئویی انجام شده است و در آن به صورت بسیار سریع برخی از ویژگی هایِ جذاب این نسخه از اَندروید را برایِ شما معرفی خواهیم کرد.

سونی علاوه بر برخی ویژگی هایِ ذاتی اَندروید 7.0، برخی از ویژگی هایِ توسعه داده توسط خود را نیز به این نسخه از اَندروید گوشی هایِ اکسپریا افزوده است و برخی از ویژگی هایِ اختصاصی قبلی را بهبود بخشیده است. در این نسخه نوار اعلانیه ها بهبود پیدا کرده و اَکنون بسیار هوشمندتر از قبل شده است. بخش تماس ها به کُلی تغییر کرده است و با شکل ظاهری متفاوتی در دسترس کاربران قرار دارد.

برنامه پیام رسان اکسپریا نیز تحولات زیادی به خود دیده است و علاوه بر بهبود کارایی، ویژگی هایی نظیر ارسال عکس و ویدئو نیز به آن افزوده شده است. سونی میگوید در این نسخه مصرف باتری بسیار بهبود پیدا کرده است و با قابلیت DOZE بهبود یافته توسط گوگل و استامینا مود بازنگری شده، حالا کاربران مصرف باتری بسیار بهتری را نسبت به قبل تجربه خواهند کرد.

بر اساس اشاره هایی که سونی به بخش دوربین داشته است، گویا بخش دوربین نیز با بهبودهایی همراه شده است، که این موضوع نیازمند بررسی هایِ دقیق میباشد. همچنین، همانطور که در بالا نیز اشاره شد، سونی بر رویِ بهبود مصرف باتری این نسخه از اَندروید و تغییرات انجام شده در بخش استامینا مود تأکید زیادی دارد، که این موضوع نیز در آینده ای نزدیک مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت.

در این بین، تغییرات دیگر شامل تغییر در لانچر اختصاصی اکسپریا نیز دیده میشود و حالا این لانچر با تمام ویژگی هایِ آخرین نسخه بتا به اَندروید 7.0 نوقا آمده است و برنامه هایِ اختصاصی سونی نیز همگی برایِ سازگاری با اَندروید 7.0 نوقا بروزرسانی شده اند. بهتر است سخن کوتاه کنیم و شما را دعوت به تماشایِ این ویدئویِ اجمالی از قابلیت هایِ اَندروید 7.0 نوقا دعوت کنیم. گفتنی است که در آینده ای نزدیک با بررسی کامل تغییرات انجام شده در اَندروید 7.0 نوقا در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. با ما همراه باشید…