سونی به حدی در حفظ اطلاعات گوشی های هوشمند خود حساسیت به خرج می دهد که حتی کارکنان و نمایندگان خود را نیز دچار سردرگمی کرده است. امروز ما مشاهده میکنیم که اطلاعات بعضی از گوشی های هوشمند هفته ها قبل از معرفی به طور کامل لو می رود اما گوشی های سونی حتی تا چند هفته بعد از معرفی نیز نقاط مبهم زیادی دارد.

اوایل معرفی اکسپریا XZ Premium گفته شده بود که این دستگاه همانند اکسپریا XZ و اکسپریا X مجهز به درگاه هیبریدی سیم کارت است. اما چند روز قبل سونی موبایل فرانسه در توییتر خود ضمن رد این موضوع قویاً تایید کرد که اکسپریا XZ Premium فاقد درگاه هیبریدی بوده و پورت سیم کارت و کارت حافظه کاملا جدا از هم قرار دارند.

داستان تایید و تکذیب ها برای اکسپریا XZ Premium تمامی ندارد، چرا که امروز مشخص شد که ادعای سونی موبایل فرانسه اشتباه بوده است. در دفترچه راهنمای اکسپریا XZ Premium که منتشر شده مشخص است که این دستگاه مجهز به درگاه هیبریدی است. حتی کاربران خوش شانسی که در شرق آسیا این تلفن هوشمند را به تازگی تحویل گرفتند این موضوع را تایید کردند که پورت سیم کارت دوم و کارت حافظه بر روی هم قرار داشته و استفاده از یکی به منزله چشم پوشی بر دیگری است.

نکته بسیار جالب این که سونی موبایل فرانسه توییت قبلی خود را پاک کرده تا مشخص شود به اشتباه خود پی برده است. نسخه دو سیم کارت اکسپریا XZ Premium مثل نسل های قبلی سری X از حافظه داخلی 64 گیگابایتی استفاده میکند با این تفاوت که این بار نسخه تک سیم کارت هم به همین مقدار حافظه داخلی مجهز شده است.

منبع: