پس از نسل چهارم تلفن همراه که به چند سالی است به صورت یک استاندارد اولیه در تمامی گوشی های هوشمند جا افتاده است، نسل پنجم به زودی قرار است به صورت عمومی در گوشی های هوشمند ارائه گردد. به لطف کوالکام و مودم آینده این شرکت، فناوری 5G قرار است از سال آینده در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار بگیرد.

در حال حاضر کمپانی کوالکام مودم X50 را در آماده عرضه دارد که از فناوری 5G پشتیبانی میکند. مودم X50 شب گذشته توسط کوالکام به صورت رسمی معرفی شد و قرار است از سال 2019 در گوشی های هوشمند نصب گردد. سونی نیز یکی از کمپانی هایی است که این مودم را در گوشی های سال آینده به کار میگیرد.

کوالکام در بیانیه مطبوعاتی پیرامون معرفی مودم X50 ضمن تایید عرضه این مودم در سال آینده، از سونی به عنوان یکی از همکاران تجاری خود که در 2019 این مودم را در گوشی های هوشمند خود به کار خواهد گرفت نام برد. یکی از مدیران سونی موبایل به نام Izumi Kawanishi در همین خصوص میگوید:

فناوری های ارتباطاتی و سرگرمی های موبایل به طور پیوسته در گوشی های هوشمندِ اکسپریا در حال تکامل است. فناوری پیشرفته 5G نه تنها یک تجربه مفید برای برقراری سریعتر ارتباط است، بلکه تجربه سرگرمی های بسیار با ارزش را در گوشی های اکسپریا برای کاربران به ارمغان می آورد. هدف اصلی ما هم ارائه این تجریبات به مشتریان در سال های آینده است.

منبع: