تقریباً 2 هفته پیش بود که تصاویری مفهومی از ادامه دهنده احتمالی راهِ گوشی اکسپریا XA برایِ شما به اشتراک گذاشتیم. در مطلب پیشین اعلام کردیم که این تصاویر که رندرهای یک مدل جدید از سونی است، بنابر اطلاعات افشا شده توسط منتشر کننده آن، نسخه ارتقا یافته اکسپریا XA خواهد بود.

بر اساس تصاویر درز پیدا کرده، احتمالاً گوشی اکسپریا XA نسخه 2017 شباهت بسیار زیادی به اولین پرچمدار سری X، گوشی محبوب اکسپریا XZ خواهد داشت و به دلیل اینکه یک مدل میان رده میباشد و از سنسور اثر انگشت بهره نمیبرد، دارایِ صفحه نمایشی لب به لب میباشد که زیبایی آنرا بیش از پیش میکند.

اما حالا و پس از گذشت تقریباً 2 هفته از انتشار اولین رندرهایِ گوشی اکسپریا XA نسخه 2017، یک طراح خوش ذوق در ویدئویی طرح مفهومی و احتمالی این گوشی هوشمند را به همراه برخی از مشخصات سخت افزاری به تصویر کشیده است، که بهتر است تنها به دید یک طرح مفهومی به آن نگاه کنیم و نه بیشتر.

در این ویدئو ابعاد گوشی دقیقاً برابر با همان چیزی که در اولین شایعات به آنها اشاره شده بود ساخته شده است، اما همانطور که اشاره شد، برخی از ویژگی هایِ سخت افزاری احتمالی نیز به این ویدئو اضافه شده است. مستقیماً میتوانیم این موضوع را متوجه دوربین اصلی 13 مگاپیکسلی گوشی مذکور در این ویدئویِ مفهومی بدانیم.

پس بهتر است همانطور که گفته شد این ویدئو را به دید یک طرح مفهومی صِرف بنگریم، نه طرحی نهایی یا حتی یک طرح تأیید شده، چون تا روز معرفی این محصول قطعاً شایعات، تصاویر مفهومی و حتی شاید ویدئوهایِ مفهومی زیادی از آن به بیرون درز پیدا کند که ارتباطی با محصول نهایی نداشته باشند.