از نسخه بنفش اکسپریا 5 مارک 2 تا آپدیت جدید برای اکسپریا L4 و 10 مارک 2

3
۲۲,۱۲۵

شرکت سونی در آخرین بروزرسانی خود برای سه دستگاه از تلفن های همراه برند اکسپریا که شامل مدل های اکسپریا 5 مارک 2، اکسپریا 10 مارک 2 و اکسپریا L4 می شود، علاوه بر وصله امنیتی جدید گوگل، تعدادی از باگ ها را هم رفع کرده است. متاسفانه هنوز لیستی از تغییرات این فایل های بروزرسانی در دسترس نیست اما باگ های ریز و درشتی در آنها رفع شده است.

در این میان گوشی اکسپریا 5 مارک 2 اندکی از بروزرسانی ها عقب افتاده بود و در زمان عرضه تنها وصله امنیتی ماه آگوست (تیر و مرداد) بر روی آن فعال شده بود، تا اینکه امروز با این بروزرسانی می توانید شاهد اضافه شدن وصله امنیتی 1 ام ماه اکتبر بر روی این گوشی باشید. بنابراین هنوز هم یک ماه عقب تر از تاریخی است که اکنون در آن هستیم. کاربرانی که این بروزرسانی را دریافت کرده اند گزارش داده اند که چندین بهبود از جمله سریع تر شدن سرعت تشخیص اثر انگشت و دریافت بهتر داده ها از طریق شبکه 4G را مشاهده کرده اند. این گوشی همچنین از مشکلی رنج می برد که به واسطه آن در زمان تماس گرفتن، صفحه نمایش روشن و خاموش می شد. عده ای می گویند با این آپدیت این مشکل هم رفع شده است و عده ای نظر دیگری دارند.

از نسخه بنفش اکسپریا 5 مارک 2 تا آپدیت جدید برای اکسپریا L4 و 10 مارک 2

در هر حال، اکسپریا 10 مارک 2 دیگر گوشی از این لیست است که بروزرسانی جدیدتری را دریافت کرده و به جای وصله امنیتی ماه اکتبر، مستقیما وصله امنیتی اول نوامبر را دریافت کرده است. در مورد گوشی اکسپریا L4 نیز، همانند مدل 5 مارک 2، از نسخه پنجم آگوست به نسخه پنجم اکتبر بروزرسانی شده است.

از نسخه بنفش اکسپریا 5 مارک 2 تا آپدیت جدید برای اکسپریا L4 و 10 مارک 2

گوشی اکسپریا 5 مارک 2 – بیلد نامبر جدید 58.0.A.22.21 – پچ امنیتی اول اکتبر

گوشی اکسپریا 10 مارک 2 – بیلد نامبر جدید 59.0.A.8.45 – پچ امنیتی اول نوامبر

گوشی اکسپریا L4 – بیلد نامبر جدید 57.0.A.2.258 – پچ امنیتی پنجم اکتبر

در خبر دیگری به انتشار نسخه جدیدی از گوشی اکسپریا 5 مارک 2 با رنگ بنفش در ژاپن اشاره شده است

آخرین محصول شرکت سونی یعنی گوشی اکسپریا 5 مارک 2 در اصل با چهار رنگ مشکی، خاکستری، آبی و صورتی به صورت جهانی به فروش می رسد. با این حال، همه این چهار رنگ در تمامی کشور ها و بازار ها در دسترس نیستند. و برای اینکه قضیه جالب تر از این هم شود، در حقیقت یک رنگ پنجم هم وجود دارد که سونی آن را برای گوشی جدیدش در نظر گرفته است، منتهی این رنگ جدید تنها در خانه سونی یعنی کشور ژاپن در دسترس خواهد بود.

از نسخه بنفش اکسپریا 5 مارک 2 تا آپدیت جدید برای اکسپریا L4 و 10 مارک 2

با رنگ بنفش گوشی Xperia 5 II برای بزرگترین اپراتور مخابراتی ژاپن یعنی Domoco آشنا شوید، با وجود چهار رنگ دیگری که سونی برای جدیدترین پرچمدار خود در نظر گرفته است این رنگ جدید به خوبی خود را نشان داده و ظاهر خیره کننده اش را به رخ می کشد (هر چند که رنگ خاکستری سنسور اثر انگشت بر روی بدنه کناری دستگاه اندکی توی ذوق می زند).

همانطور که حتما حدس زده اید، این گوشی از داخل همان اکسپریا 5 مارک 2 (نسخه ژاپنی) است و هیچ تفاوتی میان این مدل با سایر مدل های گوشی نیست. با این حال قیمت گوشی اندکی با سایر نسخه ها تفاوت دارد.

اگر در ژاپن سکونت دارید می توانید این نسخه زیبا با رنگ بنفش را سفارش دهید. متاسفانه از آنجایی که این رنگ بنفش تنها در انحصار اپراتور Domoco می باشد، نمی توان انتظار فروشش را برای سایر کشور ها را داشت.

چقدر از این نسخه بنفش خوشتان آمده است؟ نظر خود را با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

3 دیدگاه ها

  1. دوستان عزیز و با سلیقه ی سونی
    چنانچه مایل به خرید گوشی اکسپریا ۱ ، مشکی‌ رنگ (آکبند) بودین میتونید برای اطلاع از وضعیت گوشی به دیوار یا پیج اینستاگرام @tehranxperia مراجعه کنین.
    موفق باشید .

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here