Sony-Xperia-Z2-Camera
به روزرسانی اندروید 5.0 لالی پاپ از صبح امروز برای اکسپریا Z2 آغاز شد تا به این صورت هر دو پرچمدار سال 2014 سونی طی دو روز آپدیت آب نبات چوبی را دریافت کرده باشند. این به روزرسانی برای اکسپریا Z2 با شماره ساخت مشابه با اکسپریا Z3 منتشر شد. تقریبا تمامی ویژگی های این دو دستگاه در اندروید لالی پاپ مشابه هم هستند اما گویا سونی در اثر یک اشتباه مشکلی کوچک را برای کاربران اکسپریا Z2 ایجاد کرده است.

کاربرانی که این نسخه را بر روی اکسپریا Z2 نصب کردند با مشکل عدم کارکرد موتورهای پردازشی X-reality و Super Vivid رو به رو شدند. این مشکل که توسط یکی از کاربران در صفحه پشتیبانی سونی موبایل نیز مطرح شد، توسط تیم پشتیبانی سونی نیز تایید شد. تیم پشتیبانی سونی با تایید این مشکل از کاربران بابت این اتفاق عذر خواهی کرده است.

این مشکل البته آنچنان هم بزرگ نیست و تنها با کپی کردن چهار فایل در پوشه سیستم دستگاه حل خواهد شد. سونی پیش از این نیز سابقه چنین اشتباهاتی را داشته است. اگر به خاطر داشته باشید سال گذشته و در اولین به روزرسانی اندروید 4.3 برای اکسپریا SP موتور براویای دستگاه از کار افتاده بود که چند روز بعد سونی در یک به روزرسانی تکمیلی این مشکل را حل کرد. با این حساب میتوانیم منتظر باشیم تا سونی در روزهای آینده با یک به روزرسانی کوچک این مشکل را رفع کند.

البته رفع مشکل آنچنان سخت نیست و اگر گوشی شما روت باشد میتوانید به راحتی اقدام به حل این مشکل کنید. فقط کافیست فایل زیر را دانلود کرده و محتویات آن را به پوشه System/etc منتقل کرده و در نهایت دسترسی های فایل ها را به صورت rw-r-r تغییر دهید.

دانلود فایل فیکس موتور X-reality و Super Vivid