از ابتدای سال 2018 میلادی سونی موبایل فعالیت جدی خود را با معرفی سه گوشی هوشمند در نمایشگاه CES 2018 آغاز کرد. در دومین نمایشگاه معتبر سال که به نام MWC شناخته میشود، سونی دو گوشی هوشمند دیگر نیز رونمایی کرد تا به این صورت تنها با گذشت دو ماه از سال تعداد گوشی های هوشمند معرفی شده توسط سونی به عدد 5 برسد.

سونی موبایل اغلب گوشی های هوشمند خود را برای بازارهای خاص معرفی میکند. به همین خاطر گاهاً مشاهده میکنیم که برخی از گوشی های هوشمندی که سونی به صورت رسمی رونمایی میکند، هیچگاه وارد بازار ایران نمیشود. از گوشی های معرفی شده در سال 2018 نیز این نگرانی وجود داشت که شاید برخی از آنها هیچگاه به بازار ایران وارد نشوند که حالا خبرهای بیشتری از این مورد بدست رسیده است.

بر اساس خبرهای رسمی که به دست ما رسیده، تایید میشود که تمام گوشی های معرفی شده در سال 2018 در بازار ایران عرضه خواهند شد. اکسپریا XZ2، اکسپریا XZ2 Compact، اکسپریا XA2 Ultra، اکسپریا XA2 و اکسپریا L2 پنج گوشی هوشمند سونی هستند که در سال 2018 معرفی شدند و در ایران نیز عرضه میشوند.

مورد دیگر تاریخ و قیمت نهایی گوشی های سونی در بازار است. در مورد تاریخ، تمام گوشی های نامبرده، در بازه زمانی یک ماهه از اواخر فروردین تا اواخر اردیبهشت به ایران وارد خواهند شد. در خصوص قیمت نیز با توجه به نوسانات قیمت ارز و غیر قابل پیش بینی بودن قیمت ارز در زمان عرضه، فعلاً هیچ اظهار نظری در خصوص قیمت گوشی های نامبرده نمیتوان کرد. در مورد قیمت در روزهای نزدیک به عرضه اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.