چند روز مانده تا معرفی گلکسی S8 خبری مبنی بر استفاده از سنسور دوربین سونی در این دستگاه و برادر بزرگترش منتشر شد. البته استفاده از سنسورهای سونی در گوشی های هوشمند سامسونگ اتفاق عجیبی نیست ولی شنیده ها حکایت از آن داشت که سنسور به کار گرفته در جدیدترین پرچمدار سامسونگ برای اولین بار در این دستگاه استفاده خواهد شد.

امروز در نهایت تایید شد که سامسونگ در گلکسی S8 از سنسور دوربین سونی استفاده کرده است. البته تمام سفارشات این دستگاه با سنسورهای سونی ساخته نمیشود، چرا که مثل گذشته سامسونگ تصمیم گرفت تا از دو نوع سنسور که یکی ساخت خودش و دیگری ساخت سونی است در گلکسی S8 استفاده کند.

در گلکسی S8 و هچنین گلکسی +S8 از دو سنسور IMX333 سونی و S5K2L2 ISOCELL استفاده شده است. نکته جالب اینجاست که دوربین سلفی این دستگاه نیز با دو نوع سنسور متفاوت عرضه خواهد شد که یکی IMX320 و دیگری ISOCELL S5K3H1 است. مشخصات روی کاغد در هر دو سنسور مثل اندازه، رزولوشن، دریچه دیافراگم و … یکی است اما باید ببینیم در عمل این دو چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند. هنوز مشخص نیست که سامسونگ تولیدات گلکسی S8 را چگونه با این دو سنسور تقسیم میکند. آیا به صورت رندوم خواهد بود و یا برخی مناطق و مدل ها با سنسور سونی و برخی دیگر با سنسور ساخت خود سامسونگ عرضه خواهد شد.

منبع: