حتما مطلع هستید که سونی در اکسپریا XZ2 همانند بسیاری از گوشی های هوشمند امروزی، جک 3.5 میلی متری هدفون را حذف کرد. اکسپریا XZ2 اولین گوشی هوشمند سونی است که به این صورت ساخته شده اما سونی برای آن چاره ای اندیشیده است.

در خبرهای قبلی ما خبر از معرفی مبدل EC270 داده بودیم. EC270 مبدل دوگانه ای است که به پورت USB دستگاه وصل شده و دو خروجی را در اختیار شما قرار میدهد. یک پورت USB Type C برای شارژ دستگاه و دیگری پورت صدای 3.5 میلی متری برای استفاده از هدفون های با سیم که میتوان هر دو مورد را به صورت همزمان استفاده کرد.

توسط کابل EC270 استفاده همزمان از شارژر و هدفون های سیمی فراهم میشود، اما این استفاده همزمان به قیمت از دست رفتن دو قابلیت مهم تمام خواهد شد. متاسفانه این رابط از فناوری شارژر سریع پشتیبانی نمیکند که اتصال شارژر به آن به منزله از دست رفتن قابلیت شارژر سریع است. پس اگر برای شارژ گوشی خود عجله دارید، قید گوش دادن به موزیک را زده و از پورت اصلی برای شارژ استفاده کنید.

اما قابلیت دیگری که با مبدل EC270 از دست شما میرود، قابلیت حذف نویز توسط هندزفری های نویز کنسلر مثل MDR-NC31EM و MDR-NC750 است. البته با در نظر گرفتن اینکه این هندزفری ها برای اتصال راهی به جز جک 3.5 میلی متری ندارند و این کابل نیز از حالت حذف نویز پشتیبانی نمیکند، برای کاربران اکسپریا XZ2 این دو هندزفری به کل کاربرد اصلی خود که حذف نویزهای اضافی است را از دست میدهد. در واقع این دو هندزفری به نوعی قربانی سیاست های جدید سونی شدند که باید جای خود را به هندزفری های بی سیم که از قابلیت حذف نویز بهره مند هستند بدهند.

منبع: