300
همزمان با روند نزولی قیمت ارز در کشور بهای تمامی کالاهای دیجیتالی به خصوص گوشی تلفن همراه نیز روند نزولی در پیش گرفته‌اند.
یکی از دست اندرکاران حوزه بازار تلفن همراه اظهار داشت: همزمان با افت قیمت ارز در کشور بهای گوشی‌های موبایل نیز روند نزولی در پیش گرفته‌اند چرا که قیمت این کالای دیجیتالی ارتباط مستقیمی با نرخ ارز در کشور دارد.
“داوود طزری” در این باره گفت: کاهش قیمت انواع گوشی‌های موبایل در حالی صورت می‌گیرد که بیشتر مشتریان این کالا خرید خود را به بهانه ارزان تر شدن بیشتر به زمان دیگر موکول کرده‌اند.
وی افزود: همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شروع افت قیمت ارز در کشور میزان خریداران انواع کالاهای دیجیتالی به خصوص موبایل به طور چشمگیری افت کرده است.
این دست اندرکار بازار با اشاره به نوسانات مکرر نرخ ارز در کشور گفت: تا زمان تثبیت قیمت ارز در کشور نمی‌توان انتظار بازگشت رونق مجدد به بازار موبایل تهران را داشت چرا که با شرایط فعلی بیشتر مشتریان برای خرید این کالا دست نگه داشته‌اند.
در همین حال یکی دیگر از منابع بازاری معتقد است که در صورت استمرار کاهش نرخ ارز در کشور و همچنین بهای کالاهای دیجیتالی،‌ جنب و جوش مجدد به بازارهای بی رونق باز خواهد گشت.
“شهرام مرادبیگی” افزود: با استمرار این روند پیش بینی می‌شود طی هفته آینده میزان تقاضا برای انواع کالاهای دیجیتالی نسبت به ماه‌های گذشته با افزایش مناسبی روبرو شود.
موبنا