Smartphone-Vaio-660x660
حدود یک سال از واگذاری بخش لپ تاپ های VAIO توسط سونی میگذرد اما علاقه مندان و طرفداران این برند ژاپنی، هرگز نام VAIO را فراموش نکرده اند. اخبار مربوط به VAIO، هنوز هم برای طرفداران سونی جذابیت دارد، مخصوصا اگر این خبرها در مورد معرفی یک اسمارت فون از این خانواده باشد! اگر به خاطر داشته باشید اوایل زمستان شایعاتی در مورد احتمال معرفی یک اسمارت فون تحت نام تجاری VAIO به گوش رسید که گفته میشد، بازار ژاپن هدف اصلی این اسمارت فون خواهد بود.

حالا و پس از گذشت دو ماه، جزئیاتی جدید در مورد این اسمارت فون منتشر شده است که برای ما و دیگر علاقه مندان به سونی میتواند جالب توجه باشد. این اسمارت فون بنا بر خبرهای حاصله قرار است با کدنام JCI VA-10J معرفی شود. این دستگاه قرار است یک اسمارت فون از سطح میان رده های بازار باشد که از صفحه نمایش 5.0 اینچی با رزولیشن 720p برخوردار است. پردازنده 64 بیتی اسنپدراگون 410 در قلب این دستگاه به همراه رم 2 گیگابایتی، حافظه داخلی 16 گیگابایتی، دوربین 13 مگاپیکسلی اصلی و 5 مگاپیکسلی ثانویه از دیگر مشخصات اولین اسمارت فون VAIO خواهد بود.

تا به اینجا تنها جزئیات سخت افزاری از این دستگاه منتشر شده و تصاویری از آن در دسترس نیست. نقطه مبهم شاید طراحی به کار گرفته شده در این دستگاه باشد که با توجه به پیشینه سونی در تولید گوشی های هوشمند و نیز حضور سونی به عنوان یکی از سهام داران این شرکت که در حال حاضر 5% از سهام کل VAIO را در اختیار دارد، احتمال الهام گرفتن از طراحی گوشی های هوشمند اکسپریا در این دستگاه بسیار زیاد است.

اولین تلفن هوشمند VAIO بر اساس شنیده ها در روز دوازدهم ماه مارس به نمایش گذاشته خواهد شد. انتظار ها برای دیدن اولین اسمارت فون VAIO که خون سونی را در رگ های خود دارد، زیاد نیست!