xperia-logo
سیاست جدید سونی، به شدت از افشای اسرار درون خانوادگی این شرکت جلوگیری میکند. تاثیر این سیاست را به خوبی در ماجرای معرفی سری X دیدیم، جایی که تا دو روز قبل از آغاز کنگره جهانی موبایل هیچ تصویری از گوشی های هوشمند سری X منتشر نشده بود و حتی اسم این خانواده نیز برای اولین بار در کنفرانس مطبوعاتی سونی مطرح شد.

حالا همه نگاه ها به سونی است که ببینند گوشی های هوشمند جدید از خانواده X چه مشخصاتی خواهند داشت. البته نباید انتظار داشت که از سونی اطلاعات زیادی درز کند اما هر از چند گاهی حضور یک مدل ناشناخته از سونی در بنچارک ها برای ما جذاب است.

امروز برای اولین بار در طول چند ماه گذشته یک اسمارت فون از سونی در بنچمارک GFXBench ظاهر شد. این اسمارت فون با کد F8331 نشان میدهد سونی در حال آماده سازی یک اسمارت فون بالارده از سری X است.

این دستگاه همانند اکسپریا X Performance از پردازنده اسنپدراگون 820 قدرت گرفته است. رم این دستگاه 3 گیگابایت و حافظه داخلی آن نیز 32 گیگابایت است. یک نگاه کلی به این دستگاه نشان میدهد تقریبا تمامی مشخصات آن با اکسپریا X Performance مشترک است جز صفحه نمایش آن که سونی تجربه سری Z را در این دستگاه تکرار خواهد کرد. این بنچمارک ثابت میکند که F8331 از صفحه نمایشی 5.2 اینچی همانند سری Z برخوردار است. البته در این تصویر ابعاد صفحه نمایش 5.1 به ثبت رسیده اما بنچمارک GFXBench ابعاد صفحه نمایش را به عدد کمتر رند میکند. صفحه نمایش پرچمداران سری Z به طور دقیق 5.15 اینچی است که ما به عنوان 5.2 اینچی میشناسیم. اما GFXBench آن ها را 5.1 ثبت میکند.
shot-20160709-32035-1ugbgcs
از دیگر مشخصات این دستگاه نیز میتوانیم به دوربین 23 مگاپیکسلی همانند اکسپریا X Performance و دوربین 13 مگاپیکسلی سلفی اشاره کنیم. البته در این بنچمارک فیلم برداری در دوربین اصلی و جلو هر دو 4K ثبت شده که این تنها توان سخت افزاری دوربین را در نظر میگیرد و افزودن چنین ویژگی در نسخه نهایی دستگاه به نظر سونی بستگی دارد.

به هر حال تمامی مشخصات این دستگاه به جز ابعاد صفحه نمایش با اکسپریا X Performance شباهت دارد. ما هنوز نمیدانیم این دستگاه در نهایت با چه نامی معرفی خواهد شد. البته F8331 یک مدل دیگر نیز دارد که با کد F8332 در زیرمجموعه uaprof سونی ظاهر شده که احتمالا نسخه دو سیم کارته این دستگاه باشد. مشخص نیست که این دستگاه یک اسمارت فون منطقه ای است یا به صورت جهانی عرضه خواهد شد و یا اینکه تا لحظه معرفی نهایی چه تغییراتی در این سخت افزار که میبینیم اعمال خواهد شد.