sony-xperia-z5-camera
بر اساس آمارهای منتشر شده از کشور آلمان، بیش از یک چهارم مردم این کشور در روزهای کریسمس اقدام به خرید یک گوشی هوشمند میکنند. این آمار که بر اساس تحقیقات موسسه YouGov منتشر شده نشان از تمایل شدید مردم این کشور به خرید گوشی های هوشمند جدید در تعطیلات کریسمس است.

این موسسه معتقد است در تعطیلات کریسمس امسال 27 درصد مردم آلمان برای خود یک گوشی هوشمند جدید خریداری میکنند. علاوه بر این، حدود 8 درصد مردم آلمان نیز در این مدت برای سایر دوستان و یا اقوام خود دست به خرید گوشی های هوشمند میزنند.

در بین گوشی های هوشمند فروخته شده در کریسمس امسال در کشور آلمان، سونی رتبه چهارم پر فروش ترین گوشی های هوشمند را در اختیار دارد. در این آمار، کمپانی های سامسونگ، اپل و الجی رتبه های اول تا سوم را در اختیار دارند. نکته جالب در این آمار عدم حضور کمپانی های چینی در بین پر فروش ترین های بازار در آلمان است.

این موسسه میزان فروش آفلاین و حضوری گوشی های هوشمند را 49 درصد اعلام کرد که نزدیک به نیمی از خریداران را شامل میشود. 29 درصد گوشی های هوشمند خود را از طریق خرده فروشان و 23 درصد نیز به صورت آنلاین از طریق فروشگاه های معتبری مثل Amazon و یا Sparhandy خریداری کرده اند.