810
سونی از جمله شرکت هایی است که در سال جاری، همچون سابق به کوالکام اعتماد کرده و با وجود انتقادات وارده بر پردازنده اسنپدراگون 810، از آن در پرچمدار خود استفاده کرده است. اکسپریا Z3 Plus در کنار تبلت اکسپریا Z4 محصولاتی هستند که از پردازنده اسنپدراگون 810 در قلب آنها استفاده شده است. پردازنده ای که به علت گرمای تولید شده توسط آن انتقاداتی متوجه کوالکام شده است.

این روزها سونی موبایل خود را برای معرفی پرچمدار جدید خود که احتمالا اکسپریا Z5 است آماده میکند. اکسپریا Z5 بر اساس شایعات منتشر شده قرار است شهریور امسال و در جریان نمایشگاه IFA برلین رونمایی شود. در این مقطع زمانی، سونی در یک دو راهی سخت قرار دارد. اینکه همچنان از پردازنده اسنپدراگون 810 در این دستگاه استفاده کند یا پردازنده اسمارت فون جدید خود را ارتقا دهد.

کوالکام در حال حاضر، پروژه آماده سازی چیپست اسنپدراگون 820 را در دست گرفته اما مشخص نیست که این پروژه چه زمانی به مرحله تولید نهایی میرسد. گفته میشود اواخر سال جاری و شاید اوایل سال 2016، اسنپدراگون 820 در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار خواهد گرفت که در این صورت، عملا استفاده از این پردازنده در اکسپریا Z5 بعید به نظر میرسد.

استفاده مجدد از پردازنده اسنپدراگون 810 در پرچمدار بعدی سونی، با توجه به تاریخ معرفی اکسپریا Z5 و تاریخ عرضه اسنپدراگون 820 کاملا محتمل است. امروز نیز سندی به بیرون درز کرده که استفاده از این پردازنده را در پرچمداران بعدی سونی تایید میکند. در این سند از دو گوشی با کدهای E6603 و E5803 نام برده شده که قرار است در نیمه دوم سال 2015 با پردازنده اسنپدراگون 810 وارد بازار شوند. این دو کد به احتمال فراوان مربوط به اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact میباشد که ادامه دهنده سری Z3 در نام گذاری هستند.

Sony-E6603-UAProf-640x522

ما هنوز صحت این اطلاعات را نمیدانیم اما برخی اطلاعات موجود در این سند ما را در مورد صحت آن مردد میکند. در این سند اکسپریا Z5 با صفحه نمایش 1080 و اکسپریا Z5 Compact با صفحه نمایش 720 مشخص شدند در حالی که اطلاعات قبلی استفاده از صفحه نمایش QHD را برای اکسپریا Z5 و صفحه نمایش FHD را برای نسخه کامپکت آن تایید میکرد. به هر حال باید منتظر باشیم تا اطلاعات بیشتری از سونی بدست برسد و ببینیم که سونی چه برنامه ای برای آینده خود در سال 2015 دارد.

xperiablog