Snapdragone
سال 2015 را میتوانیم یکی از بدترین سال های کوالکام در چند سال اخیر بدانیم. پردازنده اسنپدراگون 810 در ابتدای سال جاری با حواشی زیادی همراه بود تا جایی که باعث شد سلطه قدیمی کوالکام بر بازار چیپست های موبایل از بین برود.

هر چند که این چیپست با به روزرسانی های مختلف در نیمه دوم سال 2015، مشکلات خود را دیگر یدک نمیکشید، اما کوالکام شدیدا نیاز به یک محصول جدید داشت تا بتواند قدرت قبلی خود را در این بازار پس بگیرد. اسنپدراگون 820 همان چیپستی است که کوالکام را میتواند به شکوه قبلی خود بازگرداند.

از کوالکام خبر داریم که قرار است چیپست اسنپدراگون 820 را از سه ماهه اولیه سال آینده به صورت عمومی عرضه کند. تا به اینجا کمپانی هایی نظیر، سونی، سامسونگ، الجی، HTC و Xiaomi از مشتریان اسنپدراگون 820 هستند که سفارشات خود را به کوالکام برای در اختیار داشتن این چیپست ارائه دادند.

اسنپدراگون 820 که از معماری 14 نانومتری و پردازنده 4 هسته ای برخوردار است خبرسازترین چیپست کوالکام در ماه های آینده خواهد بود که بر اساس خبرهای رسیده، بیشترین سفارشات را در بین چیپست های تولیدی این شرکت به بار آورده است. به نظر میرسد کوالکام در بازار چیپست های میان رده و ارزان قیمت تمرکز کمتری داشته و بیشترین تمرکز خود را به چیپست اسنپدراگون 820 معطوف کرده است.

منبع: