qc820
کوالکام، سال گذشته در اعلام برنامه های خود، از عرضه نسل جدید پردازنده های اسنپدراگون با عنوان اسنپدراگون 810 خبر داد. کوالکام وعده داد تا اسنپدراگون 810 را از ابتدای سال 2015 مهیای استفاده در گوشی های هوشمند و تبلت ها کند، اما در اواخر سال گذشته شایعات در مورد مشکلات این پردازنده و گرمای نا متعارف آن شروع شد.

این شایعات با انصراف سامسونگ از استفاده این پردازنده در گلکسی S6 بیشتر شد و با ورود اولین پرچمدارانی که از این پردازنده استفاده میکردند به اوج خود رسید. با بالا گرفتن شایعات کار به جایی رسید که کوالکام خیلی زود از عرضه نسل جدید پردازنده های خود با نام اسنپدراگون 820 خبر داد.

بر اساس اطلاعات بدست آمده اسنپدراگون 820 قرار است تا پایان سال جاری به تولید انبوه برسد. بسیاری منتظر هستند تا اسنپدراگون 820 با قدرت و بدون مشکلات گزارش شده از نسل قبلی خود عرضه گردد. در روزهای اخیر نیز چند نمونه تست بنچمارک از این پردازنده منتشر شد که قدرت خیره کننده آن را به نمایش میگذاشت. اما به نظر میرسد کوالکام هنوز در کنترل حرارت این پردازنده راه به جایی نبرده است.

درز دهنده معروف اطلاعات، Ricciolo که طرفداران سونی نیز با آن آشنا هستند به شرح وضعیت فعلی پردازنده اسنپدراگون 820 پرداخته است. او در یک توییت اینگونه مینویسد: اسنپدراگون 810 و جانشین او از نظر گرما تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. شما باید منتظر اسنپدراگون 830 در سه ماهه سوم سال 2016 باشید تا شاید در آن مشکل حرارت حل گردد.

11

سابقه Ricciolo نشان میدهد که او حرف های بی اساس نمیزند. اینکه او به مشکل گرمای اسنپدراگون 820 اشاره میکند بسیار قابل تامل است. کوالکام که با عرضه اسنپدراگون 810 با انتقادات زیادی رو به رو شد برای نمایش دوباره قدرت خود امید زیادی به اسنپدراگون 820 دارد. البته این پردازنده هنوز در مرحله تست قرار داد و ممکن است تا زمان عرضه کوالکام موفق به حل مشکلات آن گردد.