snapdragon
استفاده از چیپست اسنپدراگون 820 در پرچمدار بعدی سونی تقریبا قطعی به نظر میرسد. انتقاداتی که بر کوالکام به خاطر مشکلات چیپست اسنپدراگون 810 وارد شد، این شرکت را بر آن داشت تا پیش از موعد اولیه دست به تولید و عرضه اسنپدراگون 820 بزند. پیش از این قرار بود که اسنپدراگون 820 از نیمه اول سال 2016 به تولید انبوه برسد که این تاریخ حالا به سه ماهه آخر سال جاری تغییر پیدا کرده است.

سونی در کنار چند شرکت دیگر از همین حالا مشتری چیپست بعدی کوالکام موسوم به اسنپدراگون 820 هستند. اکسپریا Z5 بر اساس شنیده ها از این پردازنده قدرت خواهد گرفت. از همین رو اخبار مرتبط با اسنپدراگون 820 برای طرفداران و علاقه مندان به سونی مهم میباشد.

اسنپدراگون 820 در فاصله چند ماه مانده تا عرضه در بنچمارک Geekbench ظاهر شده است. این پردازنده توسط 6 دستگاه مختلف مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج متفاوتی نیز بدست آمده است. نکته بسیار جالب اینکه دو دستگاه از این شش دستگاه، دارای سیستم عامل ios بوده که بسیار عجیب به نظر میرسد.

11

در تمامی تست های به عمل آمده از دیوایس های اندرویدی، فرکانس پردازنده بر روی 1459 مگاهرتز قرار گرفته است که این مقدار برای دو دستگاه دیگر با سیستم عامل ios پایینتر است. تعداد هسته های پردازشی نیز در این بنچمارک عدد 4 را نشان میدهد. با این حال هنوز مشخص نیست که نسخه نهایی این پردازنده 4 هسته ای خواهد بود یا 8! به هر حال در روزهای آینده خبرهای بیشتری از کوالکام و پردازنده اسنپدراگون 820 خواهیم شنید.