Snapdragone
اسنپدراگون 820، وظیفه سنگینی را بر عهده دارد تا یک بار دیگر کوالکام را به اقتدار قبلی خود در تولید چیپست های بالارده برای گوشی های هوشمند بازگرداند. کوالکام که تا سال های قبل، یکه تاز تولید چیپست های موبایل برای اسمارت فون های گران قیمت بازار بود، حالا رقبای سرسختی را در کنار خود میبیند. از همین رو اسنپدراگون 820 وظیفه ای خطیر را بر عهده دارد که به نظر میرسد از انجام آنچه که بر دوش او محول شده نیز بر خواهد آمد.

از این چیپست، در سال جدید میلادی بیشتر سخن خواهیم گفت. کم کم باید منتظر معرفی و ورود گوشی هایی با این چیپست به بازار باشیم اما تا قبل از آن، تنها به اطلاعاتی که از این پردازنده به بیرون درز میکند اکتفا خواهیم کرد.

در روزهای اخیر کم و بیش بنچمارک های متفاوتی از اسنپدراگون 820 منتشر شد که همگی نشان از عملکرد فوق العاده این چیپست داشتند. حال ما امروز شاهد انتشار تصویری جدید هستیم که نتیجه ای خارق العاده را برای این چیپست در بنچمارک AnTuTu نشان میدهد. در بنچمارک آنتوتو و بر اساس تصویری که منتشر شده این پردازنده موفق به کسب امتیاز 131648 در نسخه ششم از این برنامه شده است. این امتیاز بالاترین حدی است که تا به امروز در گوشی های هوشمند شاهد آن بوده ایم که در نوع خود رکوردی بی نظیر تلقی میشود.

gsmarena_001 (1)

اسنپدراگون 820 به نوعی بازگشت به تجربه پردازنده های 4 هسته ای کوالکام است. این چیپست از 4 هسته پردازشی Kryo قدرت میگیرد که در کنار خود پردازنده گرافیکی Adreno 530 را نیز میبیند. به عقیده کوالکام این چیپست تا 30 درصد کم مصرف تر از نسل قبلی خود خواهد بود.

Snapdragon-820-810-900

S820_DOU_Power_575px

حال اسنپدراگون 820 پیش از عرضه رسمی آن به صورت آزمایشی در دل یک گوشی هوشمند قرار گرفته تا در بنچمارک های مختلف خود را محک بزند. این دستگاه که از صفحه نمایشی با رزولوشن 2,560×1,600 بهره مند است در بنچمارک های مختلف، نتیجه های جالب توجهی را برای کوالکام و چیپست اسنپدراگون 820 رقم میزند. این چیپست که به نظر میرسد دیگر خبری از تولید گرما برای آن نباشد، در آزمایشات متعدد با رقبای خود مورد مقایسه قرار گرفته که در تصاویر زیر میتوانید نتایج بدست آمده را مشاهده کنید.

منبع: